Poniżej nasz drugi mail do Radnych, który traktujemy jako rozszerzenie argumentacji naszych uwag do Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego rejonu Rowu Północnego (tzw. Górka Przybylaka i okolice).
Wszystko oczywiście w związku z niemożliwością organizacji spotkania w terenie, na którym istniałaby możliwość wspólnego omówienia z Radnymi uwag i propozycji do Planu.

Wysłany 5 listopada 2020 r.

Dzień dobry,
Szanowni Państwo,

Dzisiaj chcielibyśmy przedstawić szerszą argumentację jednej z naszej uwag do projektu uchwały Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego rejonu Rowu Północnego.

Uwaga, o której mowa jest oznaczona nr 3 w artykule (LINK), a także w PDF załączona do wiadomości.

Treść wnoszonej przez nas poprawki proponuje, aby poszerzyć obszar bez zabudowy określony jako  3ZK/WS na określonej długości, którą zaznaczyliśmy na załączniku poniżej:

image.png

Sprawa wydaje się teraz jeszcze bardziej prosta niż dwa miesiące temu. Skoro Wojskowy Zarząd Infrastruktury chce wyłączenia z MPZP terenu oznaczonego jako US/ZK, to nie możemy na tym etapie przewidzieć na co owa działka będzie przeznaczona. Zabezpieczając komfort przyszłych mieszkańców terenu oznaczanego jako 3MN, proponujemy by utworzyć naturalny, zielony bufor. Obszar Rowu Północnego w zaznaczonym powyżej obszarze ma szerokość mniej więcej od 10 do 25 metrów.Poniższa mapa z dołożoną przez nas skalą, pokazuje jak niewiele trzeba by było, aby powstał pas o szerokości 30m. 

image.png

Podobne rozwiązanie zastosowano na dawnej działce 13/8. Tam pozostawiono jeszcze szerszy bufor pomimo, że po obu stronach ustanowionego terenu zielonego sytuacja była nie tylko do przewidzenia, ale wręcz jasna i klarowna co do nowo planowanej zabudowy. W przypadku MPZP Rejonu Rowu Północnego (tzw. Górka Przybylaka i okolice) mamy sytuację, która ewidentnie sugeruje, że zmiana związana z poszerzeniem 3ZK/WS jest konieczna. Nie mamy pojęcia na jakie cele WZI przeznaczy teren US/ZK. Nie wiemy też co wydarzy się na US/ZK za 5, 10 czy 20 lat. W związku z tym warto już teraz zadbać o komfort nowych mieszkańców (terenu 3MN i pozostałych). Dodatkowo warto przypomnieć, że konieczne jest spełnienie wytycznych dotyczących dopuszczalnego poziomu hałasu (mówi o tym  §5 uchwały). Istotne jest tu zachowanie komfortu nowej społeczności, ale także zapobieganie już teraz konfliktom społecznym, które mogą wyniknąć w przyszłości pomiędzy nowymi mieszkańcami a instytucją Wojska Polskiego lub inwestorem i jego potencjalnymi klientami (dochodzenie odszkodowań). 
W związku z dokładniejszym wyjaśnieniem naszych intencji dotyczących uwagi nr 3, zwracamy się do Państwa o wniesienie jej do planu lub wniesienie częściowe. W razie wystąpienie wątpliwości lub pytań do wyżej opisanych załączników lub całej argumentacji prosimy o kontakt.

Z wyrazami szacunku,
Redaktorzy prowadzący temat MPZP rejonu Rowu Północnego
Mariusz Sak
Mateusz Dolata

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Pogoda dla Biedruska
23°
pochmurno z przejaśnieniami
wilgotność: 66%
wiatr: 0m/s płd. - płd. zach.
Max: 23 • Min: 22
19°
Czw
11°
Pt
18°
Sob
Weather from OpenWeatherMap
Przekaż 1 procent na Drużynę Harcerską z Biedruska