W nocy z 22 na 23 lutego 1945 roku liczne grupy żołnierzy niemieckich uciekły z upadającego Fortu Winiary. Kierując się na północ w kierunku Obornik, a następnie Puszczy Noteckiej, aż do pozycji niemieckich na linii Odry próbowali wyłamać się przez luźno obsadzone okrążenie radzieckie, otaczające Poznań od Północy. Czytaj dalej
Patryk KempiakBiedrusko to jego drugi dom. Dawniej archeolog, dziś Historyk-pasjonata. Przewodnik po Poznaniu i okolicach. Z zamiłowania archeolog amator, który za cel obrał sobie odkrywanie sekretów Biedruska.