Wydarzyło się 14 maja 1922 roku. Podczas uroczystości poświęcenia i wręczenia sztandarów górnośląskim pułkom piechoty, tutaj sformowanym: -74 Pułkowi Piechoty i 75 Pułkowi Piechoty. W ceremonii uczestniczył Marszałek Józef PIŁSUDSKI. Czytaj dalej
Redakcja