Organizacje społeczne działające na terenie Biedruska.


1. Klub HDK PCK „Błękitna Kropelka”

2. Harcerstwo w Biedrusku

 


Klub HDK PCK „Błękitna Kropelka”


logo


Prezes Klubu:
Paweł Kolosza
tel. 661 396 453


IMG_0524 [800x600]


Misja Klubu


Podstawową misją PCK jest zapobieganie i łagodzenie cierpienia ludzkiego we wszelkich jego postaciach oraz ochrona ludzkiej godności, bez jakiejkolwiek dyskryminacji dotyczącej narodowości, rasy, płci, przekonań religijnych lub politycznych. Misję tę wypełniamy nieprzerwanie od blisko wieku. Na nas więc, członkach klubu, spoczywa główny ciężar troski o utrwalanie pozytywnego wizerunku czerwonokrzyskiej organizacji.

Specyfika kierunku jego działalności programowej obliguje nas do aktywnego uczestnictwa w honorowym krwiodawstwie poprzez dzielenie się własną płynną tkanką, organizację otwartych akcji poboru krwi umożliwiających niezrzeszonym mieszkańcom gminy systematyczne przekazywanie daru serca. Dbamy również, by idea bezinteresownego służenia innym, która skupiła nas w klubie, zyskiwała nowych sympatyków i zwolenników. W tym celu podejmujemy rozmaite działania promocyjne .Udział w krwiodawczych akcjach mieszkańców Biedruska oraz Gminy Suchy Las w różnym wieku potwierdza skuteczność naszych wysiłków.

Jako integralna cząstka Polskiego Czerwonego Krzyża chcemy włączać się w inne formy jego działań statutowych. W miarę rozwijania struktury własnej zwiększymy również zakres i wachlarz kierunków programowych. Chcemy czuć się potrzebni i umieć rozwiązywać problemy najbliższego otoczenia. Przynależność do wielkiej rodziny czerwonokrzyskiej zobowiązuje!!! 🙂

20140308_124033 [800x600]


O klubie HDK PCK „Błękitna Kropelka”


W styczniu 2013 roku z inicjatywy Pawła Koloszy, Małgorzaty Lorek i Haliny Piotrowskiej został założony w Biedrusku Klub HDK PCK Błękitna Kropelka działający przy Urzędzie Gminy w Suchym Lesie.

Początkowo każde z nas działało pod szyldem klubu z Murowanej Gośliny. Przez 3 lata organizowaliśmy w naszej miejscowości akcje poboru krwi z okazji Dnia Dziecka oraz Dni Biedruska. Duża ilość osób oddających krew oraz spore zainteresowanie mieszkańców spowodowały, że powstał projekt powołania własnego klubu. Jak do tej pory jest to jedyny klub HDK PCK działający na terenie gminy Suchy Las. Został on powołany do istnienia przede wszystkim w celu niesienia pomocy potrzebującym, propagowania zdrowia oraz promocji Biedruska i gminy Suchy Las na terenie Polski.

W 2013 roku klub zorganizował kilka akcji poboru krwi – w lutym w Domu Osiedlowym zbieraliśmy krew na rzecz mieszkańca Biedruska Bartosza Górskiego. W czerwcu z inicjatywy prezesa Pawła Koloszy klub przyłączył się do ogólnopolskiej akcji zbiórki krwi dla chorującej na zanik szpiku kostnego Oli Ziętarskiej. Podczas czerwcowego otwarcia Centrum Kultury w Suchym Lesie Klub Błękitna Kropelka zbierał krew także dla innych potrzebujących. Była to pierwsza akcja, która odbyła się poza naszą miejscowością.

CAM00255 [800x600]

We wrześniu w czasie trwania Dni Biedruska nasza akcja cieszyła się tak dużym zainteresowaniem, że na prośbę krwiodawców zorganizowaliśmy dodatkową akcję w grudniu. Członkowie i przyjaciele klubu podczas akcji poboru krwi oraz na Stacji Krwiodawstwa w 2013 oddali łącznie ponad 80 litrów krwi 4200 osocza oraz 580 ml płytek krwi . Zarząd klubu wziął udział w jubileuszach, które odbyły się w Rogowie, Świdniku oraz Turku.

Członkowie klubu wzięli udział w zawodach ping-ponga w Kawnicach, gdzie nasza drużyna zajęła 8 miejsce, Prezes Paweł Kolosza wśród prezesów zajął 2 miejsce. Wzięliśmy także udział w zawodach strzeleckich w Murowanej Goślinie oraz zawodach wędkarskich w Swarzędzu. Wzięliśmy udział także w Otwartych Mistrzostwach Klubów HDK w Licheniu Starym, oraz Rajdzie Czerwonej Róży w Mielnie

2014 rok to rok który przyniósł wiele dobrego dla Klubu . Wiele osób po raz pierwszy zaczęło oddawać krew z czego jesteśmy bardzo dumni . Ponownie jak w roku 2013 wzięliśmy udział w zawodach ping-ponga w Kawnicach zajmując 6 miejsce , w zawodach strzeleckich organizowanych przez Klub HDK PCK Gośliniacy zajęliśmy zespołowo 3 miejsce a indywidualnie kolega Jakub Piksa również 3 miejsce. Najważniejszą rzeczą którą osiągnęliśmy to ilość zebranej krwi . Miło mi oznajmić że w 2014 roku członkowie Klubu oraz przyjaciele oddające krew na nasze konto zebrało ponad 137 litrów.


Terminarz akcji poboru krwi w roku 2015


 

Data: Godzina: Miejsce akcji:
Akcja I 14.02.2015r. (Walentynkowa) w godz. 10:00 – 15:00 Biedrusko
Akcja II 07.03.2015r. (Dzień Kobiet) w godz. 10:00 – 15:00 Suchy Las
Akcja III 30.05.2015r. (Dzień Dziecka) w godz. 10:00 – 15:00 Biedrusko
Akcja IV 20.06.2015r. (Dni Suchego Lasu) w godz. 12:00 – 16:00 Suchy Las
Akcja V 05.09.2015r. (Dni Biedruska) w godz. 10:00 – 15:00 Biedrusko
Akcja VI 10.10.2015r. (Jesienne Pożegnanie) w godz. 10:00 – 16.00 Suchy Las
Akcja VII 06.12.2015r. (Mikołajkowa) w godz. 10:00 – 15:00 Biedrusko

 


 


Harcerstwo w Biedrusku


 46 Grunwaldzka Drużyna Harcerska „Czerwonych Beretów – WIDMO” im. Obrońców Westerplatte z Biedruska

Jesteśmy drużyną z dość długą tradycją i burzliwymi losami. Pierwsze udokumentowane wzmianki o naszej drużynie są z połowy lat 70-siątych, lecz prawdopodobnie drużyna powstała wcześniej.

godło widmoGodło naszej drużyny

Na naszego patrona wybraliśmy Obrońców Westerplatte. Od samych początków naszego istnienia zawsze braliśmy udział w różnego rodzaju zlotach, biwakach czy obozach. Doskonalenie siebie oraz integracja z innymi harcerzami to nasze główne cele. Nasza drużyna od zawsze składała się z ludzi o różnych charakterach i zainteresowaniach, którzy jednak doskonale się uzupełniali i potrafili wspaniale współpracować na różnego rodzaju harcerskich imprezach. Staramy się rozwijać zarówno fizycznie jak i intelektualnie, ucząc się nowych umiejętności oraz przyswajając coraz ciekawszą wiedzę. Nie wprowadzamy żadnych ograniczeń i dlatego każdy może do nas dołączyć.

małe logo zhpLogo Związku Harcerstwa Polskiego

Zbiórki harcerskie odbywają się w piątki o godz. 16 00. Należeć do naszej drużyny mogą wszyscy, którzy są minimum w IV klasie podstawówki.

Odnosimy wiele sukcesów. Oto niektóre z nich:
I miejsce w ogólnopolskim Rajdzie Grunwaldzkim 2012
II miejsce w ogólnopolskim Rajdzie Grunwaldzkim 2011
I i II miejsce w Rajdzie Obronnym 2011
II miejsce w Rajdzie Piastowskim 2004
III miejsce w Rajdzie Obronnym 2013 i Rajdzie Obronnym 2010

mtoOrganizujemy także wydarzenia harcerskie, niektóre nawet dla 200 harcerzy

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego i na naszą działalność można przekazać 1% podatku. Szczegóły TUTAJ

1_procent_widmo

Więcej informacji na temat drużyny, osób należących, wydarzeniach i harcerskich wyjazdach odnajdziesz na naszej stronie internetowej -> TUTAJ

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Pogoda dla Biedruska
15°
zachmurzenie małe
wilgotność: 98%
wiatr: 2m/s płd. - płd. wsch.
Max: 17 • Min: 16
25°
Nd
24°
Pon
23°
Wt
Weather from OpenWeatherMap