Przed nami Święta Bożego Narodzenia w okresie pandemii. Liczne, rodzinne spotkania wigilijne raczej w tym roku nie będą miały miejsca. Także organizowana corocznie wigilia dla osób samotnych w Biedrusku, nie odbędzie się w tradycyjnym cyklu. Naprzeciw nowej sytuacji wychodzi Stowarzyszenie Biedrusko i jest to akcja, w której udział może wziąć każdy.

Otrzymaliśmy pismo od Przewodniczącego stowarzyszenia, Pana Jana Kucharskiego. Zamiast wspólnego kolędowania i posiłku, odbędzie się wiele małych spotkań, gdyż życzenia i potrawy świąteczne dla potrzebujących mogą być dostarczone przez harcerzy i członków stowarzyszenia.
Treść dokumentu poniżej:

Zbliża się szybkimi krokami okres Świąt Bożego Narodzenia, kiedy to spotykaliśmy się na tradycyjnej kolacji wigilijnej, kiedy to mogliśmy podać sobie rękę i złożyć życzenia.

Dzisiaj kiedy nawet nie możemy sobie podać ręki, to my jednak wyciągamy do Was rękę – jesteście wśród nas – nie zapominamy. Choć tegoroczne święta będą inne, to my jednak tradycji naszej dotrzymujemy i przyjdziemy do Was z życzeniami.

Odwiedzimy samotnych i starszych mieszkańców, którzy są bliscy naszemu sercu. W rolę Świętych Mikołajów wcielą się nasi harcerze oraz przedstawiciele Stowarzyszenia Biedrusko. Osoby bardzo samotne, które zgłoszą nam iż chcieliby otrzymać paczkę z potrawami na stół wigilijny, to też dostarczymy taką paczkę dzień przed wigilią.

Prośba jeśli znasz takie osoby to zgłoś nam pod numer telefonu 660 304 130

Wspierając inicjatywę, zachęcamy do krótkiej refleksji i zastanowienia się czy w naszej okolicy są osoby, o których mowa powyżej. Jeśli pragniecie komuś pomóc i sprawić, że przed świętami odwiedzą ich ludzie dobrej woli, to skorzystajcie z numeru tel. 660 304 130

Poniżej kilka zdjęć z Wigilii w Pałacu Biedrusko, z lat ubiegłych:

Źródła fotografii:
– biedrusko.org
– parafiabiedrusko.pl
– sucholeski.eu

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Pogoda dla Biedruska
25°
pochmurno z przejaśnieniami
wilgotność: 69%
wiatr: 1m/s wsch. - płn. wsch.
Max: 25 • Min: 22
19°
Czw
11°
Pt
18°
Sob
Weather from OpenWeatherMap
Przekaż 1 procent na Drużynę Harcerską z Biedruska