AKTUALIZACJA DODANO 14.10.: Z uwagi na warunki w terenie objętym MPZP oraz zagrożenie związane ze spadającymi gałęziami, dbając o bezpieczeństwo uczestników, decydujemy o odwołaniu dzisiejszego spotkania. Po ustaleniu nowego terminu, podamy go do publicznej wiadomości na portalu i profilu facebook.

W najbliższą środę o godzinie 16.00 odbędzie się spotkanie, na którym będziemy mogli przedstawić radnym Gminy Suchy Las, swoje uwagi dotyczące projektu Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego rejonu Rowu Północnego (tzw. Górka Przybylaka i okolice).

Miejscem spotkania będzie parking przy nowym cmentarzu (kliknij TUTAJ by zobaczyć na mapie). Jest to jednak miejsce początkowe, gdyż pragniemy wykonać także obejście terenu. Docelowo chcemy dotrzeć do miejsca planowanej mariny, czyli nad Wartę. Jeśli warunki pogodowe nie będą sprzyjające, podjedziemy w tę lokalizację własnymi środkami transportu.

Spotkanie odbędzie się z naszej inicjatywy. W pierwszej kolejności na sesji Rady Gminy padł wniosek o dalsze rozmowy, następnie napisaliśmy maila do radnych, w którym to zapraszamy do powyższego spotkania. Treść wiadomości przedstawiamy poniżej:

Dzień dobry,
Tak jak obiecałem na sesji Rady Gminy Suchy Las, zwracam się do Was, Radnych gminy z zaproszeniem do wzięcia udziału w otwartych rozmowach o uwagach do propozycji uchwały dot. MPZP rejonu Rowu Północnego w Biedrusku. 

Projekt powyższej uchwały budzi sporo kontrowersji. Jako portal eBiedrusko.pl z przyjemnością zorganizujemy rozmowę na terenie, który przynależeć ma do Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzeni. To bardzo ważne by uwagi wszystkich stron omówić będąc na miejscu i widząc to z bliska. Biorąc pod uwagę nasz dotychczasowy redaktorski dorobek, gwarantujemy spokojną i merytoryczną rozmowę. 

Jako miejsce dyskusji i punkt wyjścia do ewentualnego spaceru wzdłuż Rowu Północnego, proponujemy teren planowanej mariny nad Wartą. Chcielibyśmy przedstawić kilka spornych kwestii dotyczących dwóch wyznaczonych tam działek. Następnie wspólnie, przejdziemy na drogę pomiędzy terenami określonymi jako 3ZL i 4MN, gdzie omówić można niemal wszystkie pozostałe złożone uwagi.

Rozmowa, z uwagi na konieczność utrzymania standardu obiektywności i transparentności, będzie miała charakter otwarty, czyli na spotkanie będą mogły przybyć także osoby zainteresowane, a o wydarzeniu przynajmniej raz poinformujemy na naszym portalu.

Termin pozostawiamy do Państwa ustaleń. My proponujemy 13 lub 14 października o godzinie 16.00. Jeśli jednak ma to być inny termin lub nawet dwa spotkania, serdecznie prosimy o informację.

Zależy nam na obecności Was wszystkich, ponieważ jako przedstawiciele mieszkańców, wybrani w wyborach powszechnych, będziecie wspólnie decydować o przyszłości rejonu Rowu Północnego, a co za tym idzie całego Biedruska. Zachęcamy i zapraszamy do rozmowy.

Redaktorzy www.eBiedrusko.pl prowadzący temat MPZP rejonu Rowu Północnego
Mariusz Sak
Mateusz Dolata

Spotkanie ma charakter otwarty, czyli wziąć udział mogą wszyscy zainteresowani. Z uwagi na sytuację epidemiczną konieczne będzie przestrzeganie rygoru sanitarnego. Osoby mające jakiekolwiek objawy przeziębienia/grypy proszone są o pozostanie w domu. Po spotkaniu, na www.ebiedrusko.pl pojawi się relacja z tego wydarzenia.

Wstępnie swój udział zapowiedzieli radni ugrupowań: Gmina Razem (odpowiedź mailowa: 8 paź 2020, Radny Michał Przybylski); a także Gmina Dla Ciebie / „Koalicja” (odpowiedź mailowa: 9 paź 2020, Radny Radosław Banaszak)

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Pogoda dla Biedruska
-2°
zachmurzenie duże
wilgotność: 53%
wiatr: 4m/s płd. wsch.
Max: -2 • Min: -2
-2°
Śr
-1°
Czw
1°
Pt
Weather from OpenWeatherMap