W dniu dzisiejszym w Domu Osiedlowym przeprowadzono wybory przewodniczącego i członków Zarządu Osiedla Biedrusko. Na funkcję Przewodniczącego społeczność Biedruska wybrała w drugiej turze Panią Magdalenę Przystałowską. W skład Zarządu weszli: Monika Zemlak, Marcin Łopka, Grażyna Kobyłka, Radosław Banaszak.

jaśniej (Kopiowanie)Nowa Przewodnicząca Zarządu Osiedla Biedrusko podczas przemówienia

Spotkanie, w którym uczestniczyło wyjątkowo wielu mieszkańców (148 osób) było bardzo emocjonujące z kilku powodów.

Spotkanie o godzinie 18.00 otworzył Wójt Gminy, witając przybyłych i odczytując porządek obrad. Na początku, Pani Małgorzata Sobieraj dokonała podsumowania minionej kadencji. Podsumowaniu towarzyszyła dyskusja. Była Przewodnicząca podziękowała mieszkańcom za minioną kadencję, rezygnując jednocześnie ze startowania w kolejnych wyborach z przyczyn rodzinnych.

DSC_0012 (Kopiowanie)Pani Małgorzata Sobieraj podsumowuje minioną kadencję

Zanim rozpoczęło się jakiekolwiek głosowanie zostali wybrani członkowie komisji wyborczej, która odpowiadała za rozdawanie kart wyborczych, liczenie głosów czy ogłaszanie wyników. W skład komisji weszli: Małgorzata Sobieraj, Piotr Piecha, Adrian Karwat i Zdzisław Szymański.

DSC_0076 (Kopiowanie)Komisja licząca głosy

W kolejnej części spotkania zgłaszani byli kandydaci na stanowisko Przewodniczącego. Zgłoszono trzech: Mirosław Stencel, Magdalena Przystałowska, Konrad Kuc.

kandydaciKandydaci na Przewodniczącego Zarządu Osiedla Biedrusko

Każdy z kandydatów mógł przedstawić swoją osobę mieszkańcom i przekonać programem dla Biedruska. Pan Mirosław Stencel przekonywał dotychczasową działalnością dla mieszkańców, chęcią organizowania i aktywizowania mieszkańców poprzez Stowarzyszenie Biedrusko. Pani Magdalena Przystałowska zachęcała zapowiedzią efektywniejszego wykorzystania Domu Osiedlowego, a także swoim doświadczeniem i wykształceniem związanym ze współpracą przy środowiskach lokalnych. Pan Konrad Kuc także postawił na kompetencje. W jego przypadku było to zarządzanie w biznesie i doświadczenie wynikające z pracy w dotychczasowym Zarządzie Osiedla.

DSC_0084 (Kopiowanie)Podczas przemówień kandydatów

W pierwszym głosowaniu wygrała Pani Magdalena Przystałowska. Nie osiągnęła jednak wymaganej większości głosów (50% + 1 głos) i musiała zostać przeprowadzona druga tura. W grze pozostał także Pan Mirosław Stencel. W drugiej turze wynik został powielony. Jednak większość osób, które głosowały na Pana Konrada Kuca, przekazały swój głos Pani Magdalenie Przystałowskiej przez co zwycięstwo było jeszcze bardziej pokaźne.

DSC_0097 (Kopiowanie)Nowa Przewodnicząca Zarządu Osiedla Biedrusko

Po owacjach na sali, Wójt przeszedł do porządku obrad, gdzie miał nastąpić wybór Zarządu. Rozpoczęło się zgłaszanie kandydatów. Po zgłoszeniu czwartej osoby jeden z mieszkańców zgłosił wniosek o zamknięcie listy. Wójt Grzegorz Wojtera poddał wniosek pod głosowanie co spowodowało oburzenie części uczestników. Zdziwienie było o tyle zrozumiałe, że jeszcze były osoby, które chciały zgłosić swoich kandydatów.

DSC_0103 (Kopiowanie)Wójt Gminy Suchy Las jako prowadzący spotkanie wyborcze

Przed wyborami Zarządu musiała zostać sprawdzona obecność według wcześniej sporządzonej listy, ponieważ duża część mieszkańców opuściła salę. Głosowanie odbyło za pomocą tzw. „metody blokowej” czyli głosowano za przyjęciem składu (TAK) lub za odrzuceniem (NIE). Dużą większością głosów został wybrany nowy Zarząd w składzie: Monika Zemlak, Marcin Łopka, Grażyna Kobyłko, Radosław Banaszak.

DSC_0008 (Kopiowanie)Wypełniona po brzegi sala Domu Osiedlowego

Po zakończeniu etapu wyborów przyszedł czas na wolne głosy i wnioski. Tutaj także było sporo emocji ponieważ poruszane były takie sprawy jak: znikome działania straży gminnej, wycinka drzew bez zezwolenia, przyszłość strzelnicy nad Wartą, a także duże zaśmiecenie działek należących do Wojska i deweloperów.

O wszystkich tych zagadnieniach możemy informować i dyskutować za sprawą portalu eBiedrusko.pl, prosimy jedynie mieszkańców o kontakt na mail kontakt@ebiedrusko.pl lub komentowanie bezpośrednio pod artykułami.

Kończąc, serdecznie dziękujemy za tak liczną obecność. To wszystko świadczy o naszej zwiększonej aktywności i świadomości społeczno-obywatelskiej. Dziękujemy poprzedniej Przewodniczącej i byłemu już Zarządowi Osiedla Biedrusko za wykonaną pracę podczas minionej kadencji. Gratulujemy nowowybranym, i życzymy wielu pozytywnych efektów zarządzania naszą rozwijającą się miejscowością przez najbliższe cztery lata. Jednocześnie serdecznie zapraszamy do współpracy i komunikowania się z mieszkańcami za pośrednictwem eBiedrusko.pl .

Komentarze

5 odpowiedzi na „Wyniki wyborów – nowa Przewodnicząca i nowy Zarząd Osiedla Biedrusko”

  • Super. Nareszcie nowe twarze, nowe spojrzenie i chęć do działania. Może coś się zmieni zwłaszcza dla tych najmłodszych mieszkańców Biedruska.

  • Popierana przez gmina razem więc ma szanse przebić się w radzie ze swoimi pomysłami

  • Panie ERYku,
    Pani Magda przede wszystkim została poparta przez ponad 2/3 mieszkańców Biedruska 🙂
    …a przy okazji dobrze, że Zarząd Osiedla będzie wpsółpracował z radnymi 🙂

  • Pytanie do obecnych na spotkaniu. Gdzie wycina się nielegalnie drzewa i co na ten temat odpowiedział wójt ?

    • Czy wycinka była prowadzona nielegalnie jeszcze nie wiadomo. Mieszkańcy zaalarmowali o działce leżącej przy os. Natura (działka 13/8), oraz przy Dużym Zalewie (teren os. Błękitny Staw)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Pogoda dla Biedruska
3°
umiarkowane opady deszczu
wilgotność: 82%
wiatr: 4m/s płn. wsch.
Max: 3 • Min: 3
2°
Nd
1°
Pon
1°
Wt
Weather from OpenWeatherMap
Przekaż 1 procent na Drużynę Harcerską z Biedruska