15 października, w niedzielę odbędą się wybory do sejmu i senatu. Jednocześnie odbywać się będzie ogólnokrajowe referendum. Lokale wyborcze otwarte będą od godz. 7.00 do godz. 21.00.

W Biedrusku lokal wyborczy zlokalizowany jest w Domu Osiedlowym.

poniżej informacje z gminnej strony www.suchylas.pl gdzie odnajdą państwo informacje także odnośnie innych miejscowości:

Głosowanie

Gmina Suchy Las podzielona jest obecnie na 8 stałych obwodów głosowania. Są one wymienione w obwieszczeniu Wójta Gminy, które publikujemy poniżej.

Wyborcy z danego obwodu głosowania głosują w lokalu wyborczym znajdującym się na terenie tego obwodu. 

Referendum ogólnokrajowe  odbędzie się wspólnie z wyborami do Sejmu RP i Senatu RP. Zostanie przeprowadzone w obwodach głosowania utworzonych dla właściwych wyborów i na podstawie spisu wyborców sporządzonego dla tych wyborów, a co za tym idzie w tych samych lokalach wyborczych.Obwieszczenie (PDF; 190 KB)Pobierz

Transport

Z inicjatywy Wójta Gminy Suchy Las w dniu 28 września 2023 r. Rady Gminy Suchy Las podjęła uchwałę nr LXI/727/23 w sprawie określenia uprawnień do korzystania z bezpłatnych przejazdów środkami transportu zbiorowego w dniu wyborów oraz referendów ogólnokrajowych (zamieszczamy poniżej).

Zgodnie z tą uchwałą przyznano uprawnienie do bezpłatnych przejazdów publiczną komunikacją zbiorową w dniu wyborów oraz referendów ogólnokrajowych na terenie gminy Suchy Las, w celu dotarcia do lokalu wyborczego i podczas drogi powrotnej.

Uprawnionymi do bezpłatnych przejazdów są wyborcy niepełnosprawni o umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych wraz z towarzyszącym opiekunem oraz wyborcy, którzy najpóźniej w dniu głosowania ukończą 60 lat.

Wójt Gminy Suchy Las Grzegorz Wojtera zachęca do korzystania z powyższej możliwości.Uchwała (PDF; 106 KB)Pobierz

Wzięcie udziału w wyborach to ważny element życia demokratycznego i sprawowania obywatelskich praw i obowiązków. Możesz wykorzystać swoją władzę wyborczą, aby wpłynąć na kształtowanie przyszłości Polski i przyczynić się do rozwoju kraju w sposób zgodny z Twoimi przekonaniami i wartościami.

„Nie śpij bo Cię przegłosują” – to hasło ogólnopolskiej kampanii zachęcającej do wzięcia udziału w wyborach 15 października.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Pogoda dla Biedruska
16°
zachmurzenie małe
wilgotność: 98%
wiatr: 2m/s płd. - płd. wsch.
Max: 17 • Min: 16
25°
Nd
24°
Pon
23°
Wt
Weather from OpenWeatherMap