Wybory samorządowe już 21 października. Z obywatelskim apelem zgłosił się do nas Pan Artur. Słusznie zauważył, że wielu nowych mieszkańców nie jest zameldowanych na terenie naszej gminy. W związku z tym warto zadbać o możliwość skorzystania z jednej z najważniejszych wolności wynikających z konstytucji i prawa wyborczego. Treść apelu w dalszej części artykułu.

Nasze piękne Biedrusko rozrasta się z dnia na dzień. Przybywa nam mieszkańców, a wraz z nimi rosną potrzeby, których zaspokojenie usprawnić powinno codzienne życie. Któż z nas na internetowym forum czy podczas rozmowy z sąsiadem nie poruszył choć jednego, pilnego tematu. Budowa ronda przy powstającej stacji benzynowej, oświetlenie nowych ulic, bezpieczne przejścia dla pieszych czy nawet stacja roweru miejskiego. Wszyscy mamy jeden cel – by żyło się w Biedrusku spokojnie i bezpiecznie. Nie każdy ma możliwości czy pomysł by wprowadzić jakieś zmiany, lecz nic straconego, wystarczy pomóc tym, którzy takie realne możliwości posiadają. To proste. Należy wziąć udział w nadchodzących wyborach samorządowych i zagłosować. Pamiętajmy jednak, iż jeśli jesteśmy zameldowani poza Gminą Suchy Las to należałoby:

  1. Złożyć w tej sprawie w urzędzie Gminy Suchy Las pisemny wniosek. Powinien on zawierać nazwisko, imię (imiona), imię ojca, datę urodzenia oraz numer ewidencyjny PESEL wnioskodawcy.
  2. Do wniosku dołączyć kserokopię ważnego dokumentu stwierdzającego tożsamość wnioskodawcy.
  3. Przedłożyć również pisemną deklarację, w której wnioskodawca podaje swoje obywatelstwo i adres stałego zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej

Sąsiedzi, wszystko w naszych rękach. Do dzieła !


Warto dodać, że pozostałe wątpliwości można wyjaśnić dzwoniąc do Urzedu Gminy tel. 618926250

Za czysto obywatelską inicjatywę serdecznie dziękujemy i zapraszamy wszystkich do przesyłania swoich przemyśleń, pomysłów czy analiz.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Pogoda dla Biedruska
3°
umiarkowane opady deszczu
wilgotność: 82%
wiatr: 4m/s płn. wsch.
Max: 3 • Min: 3
2°
Nd
1°
Pon
1°
Wt
Weather from OpenWeatherMap
Przekaż 1 procent na Drużynę Harcerską z Biedruska