Jak będzie to działać? Co będzie na tym portalu?  Kto jest pomysłodawcą?

Te i inne pytania mogą nieco Was nurtować, więc od razu postaramy się zarysować oblicze strony internetowej wszystkich mieszkańców Biedruska i osób zainteresowanych.

biedrusko sklep ewaPomysł zrodził się po uruchomieniu profilu Facebook Biedrusko – wczoraj, dziś i jutro. Natchnienie i motywację dało nam Wasze zainteresowanie, zarówno przeszłością naszej miejscowości jak i sprawami aktualnymi. Gdy niektóre posty były komentowane nawet przez kilkadziesiąt osób, a polubienia po pierwszych dniach można było liczyć w setkach zadaliśmy sobie pytanie: Czy tak charakterystyczna miejscowość z tak wyjątkowymi mieszkańcami (tymi obecnymi i byłymi) zasługuje na coś więcej? Rozszerzyliśmy więc swoje działania o informowanie mieszkańców w sprawach codziennych czy o serię zdjęć „wczoraj i dziś” gdzie połączenie dwóch fotografii w jedną budziło tak wielkie emocje, że niektórzy pisali do nas prywatne wiadomości z opowieściami jak było dawniej, a łzy ze wzruszenia walczyły z niedowierzaniem.

Teraz już wiemy! Sam profil na jednym z portali społecznościowych nie wystarczy. Ten portal jest nam wszystkim potrzebny. Dlatego odpowiadając na pierwsze pytanie z tytułu od razu będziemy apelować do Was o dalszą aktywność. Działać to może tylko wtedy jeśli prócz twórców na stronie ebiedrusko.pl publikować będą także mieszkańcy i wszyscy zainteresowani. Dlatego jeśli chcielibyście napisać artykuł lub poinformować o jakimś wydarzeniu piszcie na naszego maila kontakt@ebiedrusko.pl lub przez naszego facebook’a. Natomiast My, twórcy i zarazem redaktorzy portalu obiecujemy, że zajmiemy się wieloma nurtującymi sprawami.

Będziemy pisać o sprawach teraźniejszych, tych ciekawych i radosnych, ale i burzliwych czy bulwersujących. Podejmiemy się także dociekań historycznych, gdzie na nowo będziemy odkrywać wspólną przeszłość. Od czasu do czasu zapytamy Was także co myślicie o pomysłach naszych radnych lub w ogóle co zrobić by było lepiej. Ankiety i dyskusje gdzie będzie można znaleźć wspólny głos mieszkańców będą naszym środkiem przekazu do powiatu czy województwa.

Nie jesteśmy politykami czy przedsiębiorcami chcącymi kupić Wasze serca. Jesteśmy trójką świetnie dogadujących się znajomych pochodzących z Biedruska. Chcemy wiele zdziałać: publikować, odnawiać, dociekać, udoskonalać czy integrować. W jednym z najbliższych postów ujawnimy się nie tylko z imienia i nazwiska, ale także poznacie nasze twarze na zdjęciach, które właśnie idziemy wykonać po publikacji tego wpisu.

Trzymajcie kciuki by wszystko się udało 🙂

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Pogoda dla Biedruska
22°
zachmurzenie umiarkowane
wilgotność: 53%
wiatr: 3m/s zach. - płd. zach.
Max: 22 • Min: 22
28°
Pt
22°
Sob
21°
Nd
Weather from OpenWeatherMap