Piszemy i apelujemy do każdego kto przeczyta ten artykuł: wszyscy razem uratujmy serce Michalinki Greckel. Konieczna jest operacja w Klinice Uniwersyteckiej w Munster. Brakuje blisko 100 000 zł.

Michalinka urodziła się z połową serduszka i już od momentu narodzin rozpoczęła się jej walka o życie. Miesiąc po urodzeniu, była gotowa do przeprowadzenia operacji Norwooda, osiągnęła wagę 2500 g. Operacja odbyła się w głębokiej hipotermii z wykorzystaniem zewnętrznego obiegu tzw. płuco-serca. Operacja była wykonana na otwartym sercu. Następne doby były decydujące. Michalinka w stanie ciężkim przebywała na sali pooperacyjnej. Z uwagi na opuchliznę, jej mostek został zamknięty dopiero po 4 dobach.

W następnych miesiącach Michalinka była w szpitalu kilkukrotnie w celu wykonania operacji, zabiegów i badań. Dziś nasza maleńka mieszkanka Biedruska jest uśmiechniętą dziewczynką, w której jednak każde uderzenie serca jest obarczone niepewnością.

Pełną trudności drogę do zdrowia Michalinki przeczytacie na stronie SiePomga.pl klikając w ten LINK – Tam także, możliwość wsparcia poprzez wpłacenie swojej cegiełki.

Michalinka Greckel, 2020 rok na ul. Zjednoczenia w Biedrusku

Bardzo dobrym sposobem wsparcia jest także uczestniczenie w aukcjach charytatywnych na grupie „❤ LICYTACJE DLA MICHALINKI GRECKEL ❤„.

Klikając w powyższy link zostaniecie przeniesieni na grupę facebook, gdzie uczestnicy wystawiają i licytują ciekawe przedmioty ze swoich kolekcji. Osoba, która wygra przelewa pieniądze na konto Michalinki, zweryfikowane w Fundacji SiePomaga i po przesłaniu potwierdzenia przelewu, odbiera wylicytowaną rzecz. Zachęcamy do wystawiania swoich wyjątkowych artefaktów. Niedługo odnajdziecie tam także coś od redakcji eBiedrusko.pl 😉

Na zakończenie ważny apel.
Nie każdy ma pieniądze i możliwości, lecz każdy w dzisiejszych czasach ma internet. Wystarczy skopiować adres tego artykułu lub link z SiePomaga i wysłać do znajomych, lub udostępnić w profilu społecznościowym.
Jak ważny jest czas i zaangażowanie nas wszystkich przekonują rodzice Michalinki w wypowiedzi poniżej:

Jedyna szansa na uratowanie życia naszej córki to kosztowna operacja poza granicami naszego kraju – w Klinice Uniwersyteckiej w Munster u najlepszego specjalisty od maleńkich serduszek – profesora Edwarda Malca. Nie pozwól, aby nasza córeczka, na którą tak długo czekaliśmy nie doczekała tej operacji! Niestety wyjazd do Niemiec i sama operacja wiąże się z ogromnymi kosztami, które mogą nawet do 160 tys. złotych, których sami nie pokryjemy i liczymy na wasze pełne, całe kochane serduszka, które są w stanie uratować naszą Michalinkę! Michalinka jest naszym całym światem. Pomóż nam sprawić, aby ten świat pozostał pełny.

Rodzice

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Pogoda dla Biedruska
15°
pochmurno z przejaśnieniami
wilgotność: 81%
wiatr: 3m/s płd.
Max: 14 • Min: 13
11°
Wt
12°
Śr
13°
Czw
Weather from OpenWeatherMap
Przekaż 1 procent na Drużynę Harcerską z Biedruska