Budowa nowego przedszkola przed nami. Pojawiają się kolejne informacje. Redakcja eBiedrusko w artykule z 16 września br. „Nowe przedszkole w Biedrusku”, perfekcyjnie przybliżyła nam przebieg Zebrania Osiedlowego na którym przedstawiono plany budowy tej nieruchomości.


opracował Mieczysław DEJ


Zaprezentowane slajdy pozwalają spojrzeć w przyszłość, szczególnie tym, którzy znają teraźniejszość placówki, ale też nam mieszkańcom. Warto wrócić do wspomnianego artykułu: www.ebiedrusko.pl/aktualnosci/nowe-przedszkole-w-biedrusku/#more-3519;

Plany to jedno, jednak oko przyciągają wizualizacje i aż wierzyć się nie chce, że po dziesiątkach lat oczekiwań, w stosunkowo niedługim czasie będziemy bogatsi o taki obiekt. I to w samym centrum osiedla. Proponuję, przy tej okazji wrócić do MIESIĘCZNIKA SUCHOLESKIEGO NR 56 sierpień/wrzesień 2001 roku, a w nim do artykułu Krzysztofa Styszyńskiego: – „Niech uczą nas sto lat!!! Nasze przedszkole ma 45 lat!”.

15 lat temu, na łamach gminnego miesięcznika tym właśnie artykułem podkreślono Jubileusz 45 – lecia.  Mam wrażenie, że było to wczoraj. To chyba za sprawą klimatu jaki ogarnia po przeczytaniu skromnej garści wspomnień.Wyjątkowo i ujmująco zredagowanej przez autora. Zapewne bogatszą jest kronika placówki. Niczego nie sugerując i nie komentując przeczytajmy raz jeszcze.

20161015_145855

Zapewne wielu z czytających rozpozna bohaterów tej historii, prężnie i dumnie towarzyszących naszym Paniom. A zdanie, że „Zmieniały się dzieci, zmieniały stroje, budynek pozostawał ten sam”, przyjmie nową formę.

20161221_125420 (Kopiowanie)

Wizualizacje nowego przedszkola są daleko idące i obiecujące. Z duchem czasu i oczekiwaniami mieszkańców. To taki prezent z okazji Jubileuszu 60 – lecia przedszkola. Przy tym nie bez znaczenia jest budująca perspektywa powstania publicznej biblioteki w budynku po przeniesieniu przedszkola. Wszystko wskazuje, że kolejne prezentacje multimedialne, tym razem przyszłej biblioteki poznamy i zaspokoimy swoją ciekawość. Wiem, że dzisiaj ona na wyrost, ale z czasem… Piszę to ku przestrodze, by nie dopuścić do zbycia przez urzędników naszego wspólnego dobra, jakim jest historycznie zakorzeniony budynek obecnego przedszkola.

By dopełnić sens mojego dzisiejszego pisania oraz wspominania w myśl tytułowego przesłania portalu: Wczoraj, dziś i jutro …, obowiązkowo wklejam dwa zdjęcia:

– obecnego przedszkola;

11042009729 (Kopiowanie)

i spontanicznie przez dzieci wywołanej wieży, która jest prawie tak wysoka jak …;

Wieża (Kopiowanie)

Skojarzenia mają swoją cenę, tylko to prawie, które czyni różnicę. Panią Grażynkę, każdy zna.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Pogoda dla Biedruska
4°
zachmurzenie umiarkowane
wilgotność: 82%
wiatr: 3m/s wsch. - płd. wsch.
Max: 4 • Min: 3
7°
Czw
14°
Pt
18°
Sob
Weather from OpenWeatherMap