Jakiś czas temu przeprowadziliśmy śledztwo dotyczące oficera na pierwszym planie zdjęcia zrobionego przy Kasynie w Biedrusku. Teraz przyszedł czas na sprawę z początku XX-lecia międzywojennego.

Z publikowanych w styczniu tego roku ciekawostek wszyscy wiemy, że kolejka wąskotorowa Poznań-Biedrusko istniała. 21 lipca 1923 odbyło się jej poświęcenie i na temat samej uroczystości znamy sporo szczegółów. Wiemy też, którędy mniej więcej przebiegała trasa. Wiadomo, że stacja początkowa znajdowała się na terenie Fortu Winiary (obecnie Park Cytadela), istnieją nawet zdjęcia z tamtego miejsca.

kolejka biedrusko

Nie ma jednak w źródłach nic na temat stacji kolejowej w Biedrusku. Gdzie znajdowało się miejsce rozładunku towarów dla wojska? Jak wyglądała stacja kolejowa w Biedrusku? W jaki sposób mieszkańcy korzystali z kolejki?

Odpowiedzi na powyższe pytania i inne ciekawe informacje na ten temat zostaną zawarte w obszernym artykule. Wpierw jednak prosimy o pomoc wszystkich, którzy mają jakiekolwiek informacje na ten temat. Nasz mail: kontakt@ebiedrusko.pl


Tytułowe zdjęcie w tle z głównej strony zostało przesłane przez czytelnika z pytaniem: „Czy jest to kolejka, która kiedyś jeździła do naszego Biedruska?”
Jeszcze tego nie wiemy, ale to znaczy, że jest coś o co warto pytać…

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Pogoda dla Biedruska
16°
całkowite zachmurzenie
wilgotność: 87%
wiatr: 2m/s płd.
Max: 16 • Min: 16
21°
Pt
18°
Sob
10°
Nd
Weather from OpenWeatherMap
Przekaż 1 procent na Drużynę Harcerską z Biedruska