Wielkopolskie media informują że, jeszcze w tym roku ruszy budowa drogi rowerowej, która połączy Biedrusko z Poznaniem. Pomimo niemal pewnych informacji, z uwagi na znajomość tematu pozostajemy umiarkowanymi optymistami.

Jak czytamy na www.gloswielkopolski.pl, ścieżka ma biec po prawej stronie drogi z Biedruska do leśniczówki Łysy Młyn. W tamtych okolicach rowerzyści będą przejeżdżać pod drogą i dalej jechać już po drugiej stronie prosto do Radojewa.

droga rowerowa znak

Trasa ma liczyć ponad 5 km. By realizować inwestycję Starostwo Poznańskie musi jeszcze wykupić dwie działki, przez które ścieżka ma przebiegać. Za budowę odpowiada Gmina Suchy Las i już teraz napotkała na niemałe problemy. Chodzi o barierę energochłonną, która według Zarządu Dróg Powiatowych jest konieczna przy tego typu realizacjach. Taka bariera to dodatkowy koszt. Na pewno wypadałoby zbadać czy rezygnacja z tego typu instalacji nie wpłynie na bezpieczeństwo rowerzystów.

Barierkom negatywne opinie wystawili leśnicy. Barierka nie jest przyjazna zwierzętom, które nierzadko przechodzą przez drogę.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Pogoda dla Biedruska
2°
pochmurno z przejaśnieniami
wilgotność: 26%
wiatr: 5m/s płd. zach.
Max: 5 • Min: 3
4°
Śr
6°
Czw
7°
Pt
Weather from OpenWeatherMap
Przekaż 1 procent na Drużynę Harcerską z Biedruska