Wielkopolskie media informują że, jeszcze w tym roku ruszy budowa drogi rowerowej, która połączy Biedrusko z Poznaniem. Pomimo niemal pewnych informacji, z uwagi na znajomość tematu pozostajemy umiarkowanymi optymistami.

Jak czytamy na www.gloswielkopolski.pl, ścieżka ma biec po prawej stronie drogi z Biedruska do leśniczówki Łysy Młyn. W tamtych okolicach rowerzyści będą przejeżdżać pod drogą i dalej jechać już po drugiej stronie prosto do Radojewa.

droga rowerowa znak

Trasa ma liczyć ponad 5 km. By realizować inwestycję Starostwo Poznańskie musi jeszcze wykupić dwie działki, przez które ścieżka ma przebiegać. Za budowę odpowiada Gmina Suchy Las i już teraz napotkała na niemałe problemy. Chodzi o barierę energochłonną, która według Zarządu Dróg Powiatowych jest konieczna przy tego typu realizacjach. Taka bariera to dodatkowy koszt. Na pewno wypadałoby zbadać czy rezygnacja z tego typu instalacji nie wpłynie na bezpieczeństwo rowerzystów.

Barierkom negatywne opinie wystawili leśnicy. Barierka nie jest przyjazna zwierzętom, które nierzadko przechodzą przez drogę.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Pogoda dla Biedruska
9°
zachmurzenie duże
wilgotność: 92%
wiatr: 3m/s płd.
Max: 9 • Min: 8
15°
Śr
13°
Czw
14°
Pt
Weather from OpenWeatherMap