W odpowiedzi na prośby mieszkańców Biedruska, chcielibyśmy zainicjować rozmowę na temat projektu Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego „Rejonu Rowu Północnego”.Po wnioskach czytelników i pod wpływem braku innych
osiedlowych dyskusji, tworzymy możliwość wspólnej rozmowy.

Ostatnie tygodnie pokazały, że temat wzbudza wiele emocji i rozmowa jest potrzebna, nie tylko wirtualna.
Cieszy nas fakt, że świadomość społeczności Biedruska rośnie, coraz więcej mieszkańców wychodzi z inicjatywami, za co dziękujemy.

Zostało jeszcze kilkanaście dni na składanie uwag do omawianego planu. Stworzyliśmy formularz zgłaszania takich uwag, jeśli ktoś z Was ma dodatkowe pytania – postaramy się na nie odpowiedzieć w przyszłą środę osobiście.Nie pozwólmy, by tak ważne decyzje podejmowane były bez udziału nas, czyli lokalnej społeczności, która na co dzień już zmaga się z dużymi problemami infrastrukturalnymi. Ta inwestycja tych problemów nie rozwiąże – wręcz przeciwnie.

Sprawą nadrzędną jest przyroda, czyli to co od zawsze nadawało charakter naszej pięknej miejscowości. Na wskazanym obszarze zinwentaryzowanych zostało ponad 1400 drzew. Inwestor deklaruje wycinkę zaledwie ok. 100 sztuk, jednak te deklaracje w żadnym stopniu nas nie uspokajają. Tematów do rozmowy jest sporo, zależy nam, by uczestniczyła w niej jak największa liczba osób, by świadomość naszej społeczności rosła oraz by komfort życia poprawiał się.

Tematy, które poruszymy:

  • zagrożenie wycinki ponad 1000 drzew
  • plan zabudowy „Górki Przybylaka” i jego konsekwencje
  • problemy infrastrukturalne Biedruska (obciążona przychodnia zdrowia, przepełnione przedszkole i szkoła, ogromne korki)
  • oraz inne tematy, zgłaszane przez Was.

TERMIN i MIEJSCE:

12. sierpnia 2020r. (środa), godz. 18.00
PARKING przy CMENTARZU


Zapraszamy mieszkańców Biedruska, radnych i wszystkich zainteresowanych spoza Biedruska, gdyż problem dotyczy całej Gminy Suchy Las.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Pogoda dla Biedruska
15°
całkowite zachmurzenie
wilgotność: 93%
wiatr: 2m/s płd.
Max: 17 • Min: 16
21°
Pt
18°
Sob
10°
Nd
Weather from OpenWeatherMap
Przekaż 1 procent na Drużynę Harcerską z Biedruska