W poszczególnych domach/blokach w Biedrusku po odwiedzinach fachowców jest już gaz w instalacji.

Poniżej podajemy najbardziej aktualne informacje


30 stycznia  16:02
(info z grupy FB Murowanej Gośliny)

Pilne!
Kontrolowany upust gazu!
Dziś (30.01.2018) w godz. 15.30-16.00 oraz 18.00-19.00 będzie przeprowadzany tzw. kontrolowany upust gazu. W związku z tym w okolicy, w której prowadzone są prace naprawy gazociągu może być wyczuwalna specyficzna woń oraz słyszalny intensywny dźwięk (!!!). Prosimy o zachowanie spokoju, upust odbywa się pod kontrolą i nie stanowi żadnego niebezpieczeństwa.
Prosimy o powiadomienie sąsiadów, którzy nie korzystają z mediów społecznościowych.

27 stycznia 16:55

Portal miasta Murowana Goślina:

Trwa przywracanie dostaw gazu do odbiorców w okolicy Murowanej Gośliny (komunikat 27.01.2018)

Około 1,5 tys. odbiorców w okolicy Murowanej Gośliny ma przywrócone dostawy gazu – podała w sobotę Polska Spółka Gazownictwa. Rzecznik prasowy Polskiej Spółki Gazownictwa (PSG) Artur Michniewicz powiedział w sobotę PAP, że do końca dnia gaz powinien zostać przywrócony we wszystkich miejscowościach, które zostały pozbawione dostaw wskutek piątkowego zdarzenia. Dostawy gazu przywraca ok. 20 brygad pogotowia gazowego.
PSG apeluje o to, by nikt na własną rękę nie próbował uruchamiać zaworów gazu. Do czasu przeprowadzenia kontroli i odpowietrzenia instalacji nie wolno tam korzystać z jakichkolwiek urządzeń funkcjonujących z użyciem gazu.

Jeśli mieszkańcy, np. ze względu na nieobecność w domu w sobotę, nie będą w stanie stwierdzić, czy na ich posesji została przeprowadzona kontrola i otwarty zawór (aby wiedzieć czy mogą zacząć korzystać z gazu) będą mogli zadzwonić na numer 992. Pod tym numerem, podając adres posesji, będzie można uzyskać informację czy w danym domu można zacząć korzystać z gazu. Takie informacje będą dostępne od dnia 27.01.2018 godz. 20.00, a także w dniach kolejnych.
Mieszkańców, którzy nie mają oznaczonej numerem posesji, prosimy o natychmiastowe uzupełnienie tego braku, aby pracownicy mogli rzetelnie wykonać spis sprawdzonych posesji.

Ps. Prosimy w miarę możliwości o usuwanie starszych, udostępnionych w mediach społecznościowych, informacji /komunikatów dot. gazu, aby obecnie udostępniać tylko aktualne informacje.


26 stycznia

Pani Dominika w komentarzach komunikatu zarządu osiedla informuje, że po zadzwonieniu na 992 usłyszała, iż prace zostaną wznowione jutro o 7.00 (27 stycznia) i od tej też godziny jutro zaleca się wykonywanie telefonów na wcześniej wspomniany numer w celu odwiedzin specjalistów.

Nie należy samodzielnie odpowietrzać / włączać / wyłączać zaworów gazowych. Należy poinformować pod nr 992 gdzie jeszcze nie ma gazu; powinien wtedy zjawić się pracownik, który dokona przywrócenia sprawności instalacji gazowej w sposób bezpieczny i skuteczny.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Pogoda dla Biedruska
20°
bezchmurnie
wilgotność: 60%
wiatr: 4m/s płn. - płn. wsch.
Max: 20 • Min: 20
Weather from OpenWeatherMap
Przekaż 1 procent na Drużynę Harcerską z Biedruska