Przystań przy brzegu Warty dla wielu mieszkańców od lat jest nadzieją na nowe, przemyślane miejsce do spędzenia wolnego czasu i rekreacji. Obecnie tereny rekreacyjne, nawet te nieuporządkowane sukcesywnie się kurczą.

W trakcie analizy dokumentów planistycznych dotyczących „Rejonu Rowu Północnego”, natknęliśmy się na niezgodność zapisów Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Suchy Las i Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego omawianego obszaru.

Niezgodność dotyczy lokalizacji przystani na brzegu Warty.W Studium przystań zlokalizowano na działce 50/4, natomiast w MPZP zlokalizowano ją na sąsiedniej działce 50/5. W myśl zapisów art. 20 Ustawy o Planowaniu i Zagospodarowaniu Przestrzennym, sytuacja taka nie powinna mieć miejsca, gdyż Miejscowe Plany nie powinny naruszać zapisów Studium.

Przez ostatnie lata mieszkańcy wraz z Radnymi i Przewodniczącymi zabiegali o powstanie tejże przystani, nie wyobrażamy sobie, by obszar planowany pod przystań został pominięty, co w zaistniałej sytuacji może mieć miejsce. Uważamy, że takie miejsce jest potrzebne na mapie Biedruska.

Poniżej zamieszczamy pełną treść pisma, które wystosowaliśmy do Władz Gminy.
Pismo zostało wysłane do Urzędu Gminy Suchy Las 29.07.2020 roku – cały czas czekamy na odpowiedź.Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Pogoda dla Biedruska
15°
całkowite zachmurzenie
wilgotność: 93%
wiatr: 2m/s płd.
Max: 17 • Min: 16
21°
Pt
18°
Sob
10°
Nd
Weather from OpenWeatherMap
Przekaż 1 procent na Drużynę Harcerską z Biedruska