Na drodze powiatowej 2406P, Biedrusko-Poznań, 30 września wielu podróżujących widziało potrącone zwierzę, które przypominało psa. Z uwagi na bliskość lasu wielu mieszkańców podejrzewało, że jest to Wilk. Nadleśnictwo Łopuchówko potwierdza informację w komunikacie na FB eBiedrusko, opublikowanym poniżej.

Jesteśmy przekonani, że był to wilk . Jednak 100% pewności będziemy mieli dopiero po wykonaniu badań genetycznych . Przedstawiciele RDOŚ pobrali już materiał genetyczny do ekspertyzy.


Dalej w konwersacji Nadleśnictwo nie potwierdza informacji, iż potrąconych zwierząt tego gatunku było więcej. Był to basior, czyli samiec wilka.

Jeśli chodzi o obawy w związku z występowaniem Wilków w lasach okalających Biedrusko,  to nic właściwie się nie zmienia. Drapieżniki te żyją w naszych lasach już kilka, a może nawet kilkanaście lat. Szkoda zwierzęcia jednak z uwagi na zwiększający się ruch drogowy takie przypadki będą się zdarzały.


 

Zdjęcie może być drastyczne – kliknij aby powiększyć. Jeśli obawiasz się treści nie klikaj; jeśli uraziło Cię zdjęcie napisz do nas kontakt@ebiedrusko.pl 
Źródło zdjęcia: profil FB Pracownia na rzecz Wszystkich Istot


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Pogoda dla Biedruska
20°
bezchmurnie
wilgotność: 60%
wiatr: 4m/s płn. - płn. wsch.
Weather from OpenWeatherMap
Przekaż 1 procent na Drużynę Harcerską z Biedruska