W sobotni poranek przy blasku słońca i akompaniamencie ptaków grupa mieszkańców Osiedla Jesionowego rozpoczęła swój pierwszy Jesionowy/Osiedlowy Trash Challenge, czyli wspólne sprzątanie. Na apel jednej z mieszkanek wstawili się ochotnicy uzbrojeni w rękawice i worki.


Autor: Artur Miedziarek


Celem było zebranie śmieci przy wejściu do lasu od strony ulicy Smardzowej oraz posprzątanie leśnego terenu aż do ulicy Truflowej. Butelki, papierowe worki czy styropian po budowie szybko wypełniły worki. Zebrane śmieci zostały zabrane przez mieszkańców celem ich segregacji i przygotowania do wywozu. Cała akcja przebiegła bardzo sprawnie i miała swój drugi bardzo ważny wymiar.

Wspólne sprzątanie było doskonałą okazją do poznania i integracji mieszkańców na wciąż rozbudowywanym osiedlu, na którym wymiana własnych doświadczeń i informacji jest bardzo ważna. Sądzę, iż podobne wspólne akcje będą kontynuowane z tym samym powodzeniem.


Do akcji zachęcał plakat:


Dowodami udanej akcji są zebrane worki śmieci i zdjęcia wykonywane podczas wydarzenia (aby powiększyć, kliknij w zdjęcie):

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Pogoda dla Biedruska
20°
bezchmurnie
wilgotność: 60%
wiatr: 4m/s płn. - płn. wsch.
Weather from OpenWeatherMap
Przekaż 1 procent na Drużynę Harcerską z Biedruska