Szesnastego września, jeden z redaktorów eBiedrusko.pl, Pan Michał skierował do Wójta Grzegorza Wojtery pismo wzywające do „udzielenia niezwłocznej odpowiedzi”. Wszystko oczywiście w związku z rozwojem sytuacji wokół sprawy Rejonu Rowu Północnego, gdzie Wójt odrzucił 62 z 63 uwag do projektu Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego dla tego terenu.

Treść wysłanego pisma wstawiamy poniżej:

Szanowny Panie Wójcie,
wzywam Pana do udzielenia niezwłocznej odpowiedzi w sprawie uwag przesłanych 15 sierpnia br. do projektu mpzp Biedrusko – rejon Rowu Północnego, złożonych zarówno za pośrednictwem platformy ePUAP jak i pocztą elektroniczną. Zgodnie z art. 35 KPA, termin odpowiedzi minął 15 września br.

Jednocześnie proszę o udzielenie wyjaśnień w sprawie wydanego 9 września Zarządzenia nr 152/2020 w sprawie sposobu rozpatrzenia uwag wniesionych do (…), projektu [mpzp] Biedrusko – rejon Rowu Północnego. Opublikowane Zarządzenie ogłoszono (BIP) bez jakiegokolwiek uzasadnienia tegoż Zarządzenia, co wobec art. 8 KPA, narusza zasady pogłębiania zaufania obywateli do organów administracji (wyrok WSA w Poznaniu z 6 lutego 2020 r. IV SA/Po 955/19), jak również nie pozwala na poznanie przesłanek, którymi kierował się organ wydający zarządzenie (art. 11 KPA).

Jednocześnie uważam za wprowadzanie opinii publicznej w błąd, poprzez opublikowany na stronie radiopoznan.fm wpis o tytule „Mieszkańcy Biedruska obawiają się zabetonowania Rowu Północnego”, 15 września br. przez red. Krzysztofa Polasika, fragmentu tekstu, cyt. „Grzegorz Wojtera jest (…) otwarty na dalsze konsultacje z mieszkańcami Biedruska”. Niestety, Wójt ani jego Zastępca nie wziął udziału w rozmowie na temat projektu mpzp Biedrusko – rejon Rowu Północnego, zorganizowanego 12 sierpnia br. przez portal ebiedrusko.pl, jak też nie wzięli oni udziału w zebraniu osiedlowym 8 września br.

Wszystkie nasze artykuły dotyczące uchwalania Miejscowego Planu Zagospodarowania rejonu Rowu Północnego (tzw Górka Przybylaka i okolice) odnaleźć można klikając TUTAJ

Plan załącznika graficznego uchwały nałożony na mapę satelitarną

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Pogoda dla Biedruska
-1°
pochmurno z przejaśnieniami
wilgotność: 93%
wiatr: 1m/s płd. - płd. wsch.
Max: -1 • Min: -1
-0°
Pt
-0°
Sob
-2°
Nd
Weather from OpenWeatherMap
Przekaż 1 procent na Drużynę Harcerską z Biedruska