Po wielu kontrowersjach największy parking w naszej miejscowości stał się darmowy i ogólnodostępny.


20150213_112553 (Kopiowanie)


 Sprawa płatnego parkingu znajdującego się pomiędzy ulicami Zjednoczenia, Rubinową i Bursztynową od lat dostarczała wiele emocji. Liczne grono mieszkańców wyrażało niezadowolenie ze sposobu w jaki parking jest dzierżawiony przez gminę. Po wielu dyskusjach gmina Suchy Las postanowiła oddać parking do dyspozycji mieszkańców bezpłatnie.


Biedrusko – Mapy Google 2015-02-13 23-25-20


 Parking oferuje ponad 140 miejsc, jest oświetlony i ogrodzony. Wjazd na parking znajduje się od strony ulicy Rubinowej. Furtka zlokalizowana jest od strony ulicy Bursztynowej, naprzeciw bloku nr 290. Nie ma zatem potrzeby obchodzenia parkingu naokoło aby dostać się na jego teren. Widoczny przy obu wejściach regulamin zapewne wkrótce ulegnie zmianie.


20150213_112645 (Kopiowanie)


 Dla nas, mieszkańców to bardzo dobra informacja, problem wolnych miejsc parkingowych w naszej miejscowości nasila się, parking ten w dużym stopniu powinien odciążyć parkingi pod blokami. No właśnie – powinien. A jak będzie? To już zweryfikuje czas.

Niestety wielu z nas nadal wybiera chodniki i trawniki, ważniejsza od ładu jest wygoda. Z pewnością nie wszyscy jeszcze wiedzą o dostępności dużego parkingu, ale nie ma co liczyć na to, że wszystkie auta nagle znikną z trawników.

Pomińmy kwestię estetyki, która w tym przypadku jest drugoplanowa. Dlaczego nie myślimy o bezpieczeństwie?! Przecież samochody parkowane na kopertach, chodnikach czy w pobliżu zakrętów często uniemożliwiają dojazd służbom ratunkowym. Nigdy nie wiadomo, kiedy to akurat MY będziemy potrzebowali pomocy. Parkując samochody w takich miejscach (mając do dyspozycji duży parking), sami siebie narażamy na niebezpieczeństwo.
Miejmy nadzieję, że świadomość społeczna mieszkańców Biedruska wygra z wygodą i miejsca na powyższym parkingu będą się zapełniać.


Komentarze

Jedna odpowiedź na „Parking w Biedrusku już darmowy i ogólnodostępny”

  • I tak banda idiotów stawia gdzie popadnie – człowiek ze wsi wyjdzie ale wieś z człowieka nigdy… wieśniaki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Pogoda dla Biedruska
2°
całkowite zachmurzenie
wilgotność: 74%
wiatr: 6m/s zach. - płd. zach.
4°
Pon
3°
Wt
5°
Śr
Weather from OpenWeatherMap
Przekaż 1 procent na Drużynę Harcerską z Biedruska