Na dzisiejszej sesji Rady Gminy Suchy Las nie doszło do procedowania uchwały dotyczącej konsultacji gminnych procesów uchwalania miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego. Uchwała została zdjęta z planu pracy Rady Gminy. Co to oznacza dla Biedruska i okolic Górki Przybylaka?

Sesja Rady Gminy w dużej mierze dotyczyła dyskusji nad uchwałą radnych klubu Gmina Razem, która opisana jest w artykule pod LINKIEM

Dyskusję zarejestrowaną na materiale wideo, załączymy jeśli tylko pojawi się na gminnym kanale YouTube. EDIT: zapis sesji dostępny jest pod adresem https://esesja.tv/transmisje_z_obrad/181/rada-gminy-suchy-las.htm

W dużym jednak skrócie, po ciekawej dyskusji przewodnicząca Rady Gminy Pani Anna Ankiewicz, przez mikrofon powiedziała coś, po czym zapadła kilkusekundowa cisza: „A może ktoś chciałby ten punkt zdjąć z porządku obrad?”.

Z sali ze strony klubu opozycyjnego padło: „Przecież Pani też może”.

Po chwili zgłosił się radny Tomasz Sztolcman i wniósł wniosek o zdjęcie punktu (uchwały o konsultacjach) z porządku obrad. Większością radnych klubu Gmina Dla Ciebie i niezależnych, propozycja przeszła i temat się zakończył.

Co to oznacza? Na dobrą sprawę wciąż trwają nieoficjalne konsultacje i rozmowy. To, że nie odbędą się oficjalne spotkania, nie znaczy, że nie możemy rozmawiać na temat MPZP rejonu Rowu Północnego. Do tego serdecznie zapraszamy wszystkich radnych. Zachęcamy do rozmowy bezpośredniej w Biedrusku. Chętnie stworzymy możliwość dialogu przy procedowanym terenie lub za zgodą właścicieli, także na nim.

Na sesji redaktor eBiedrusko.pl Mariusz Sak, zwrócił się z prośbą o uczestniczenie w takich nieoficjalnych konsultacjach i zaproponował otwartą rozmowę na terenie Biedruska, a jak się uda w rejonie Rowu Północnego.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Pogoda dla Biedruska
1°
słabe opady śniegu
wilgotność: 97%
wiatr: 1m/s płd.
Max: 1 • Min: 1
3°
Śr
3°
Czw
6°
Pt
Weather from OpenWeatherMap
Przekaż 1 procent na Drużynę Harcerską z Biedruska