Pod koniec września, zespół Luxtorpeda OFFICIAL przy współpracy z grupami rekonstruktorów historycznych, nagrywał teledysk do piosnki „Hołd”. Zdjęcia realizowane były m.in. na poligonie w otoczeniu ruin kościoła w Chojnicy.

W realizacji klipu brały udział m.in. grupy: 3 Bastion Grolman; GRH Bellum; Stowarzyszenie Historyczne „Saper Wielkopolski”

Szczegóły wykonanej pracy przedstawił nam Pan Wojciech Lorek, z Wielkopolskiego Muzeum Wojskowego:

W Dniach 26-27 września na terenie poligonu wojskowego w Biedrusku ekipa realizatorów z PCSS wraz z rekonstruktorami nagrywała sceny do projektu aplikacji edukacyjnej ,,Wielkopolanie w wojnie polsko-bolszewickiej, w ramach projektu ,,Niepodległa.” Partnerami tego projektu łączącego muzealia, historię i nowoczesne media jest Poznańskie Centrum Superkomputerowo Sieciowe i Wielkopolskie Muzeum Wojskowe- Oddział Muzeum Narodowego w Poznaniu. Mimo trudnych warunków pogodowych, przy wsparciu żołnierzy z Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu udało się zrealizować kluczowe sceny, które posłużą do wizualizacji scen zawartych we wspomnieniach wojennych. Przy okazji nagrywano także teledysk kapeli Luxtorpeda do utworu ,,Hołd”- odnoszącego się do pamięci o historii Wielkopolski. W nagraniach uczestniczyli przedstawiciele grup rekonstrukcyjnych: SGRH 3 Bastion Grolman, GRH Bellum, S.A. ,,Saper Wielkopolski” oraz pracownicy Wielkopolskiego Muzeum Wojskowego i Muzeum Uzbrojenia Logistykę i pirotechnikę na planie zapewniło Stowarzyszenia Zawsze Czujni ,,Semper Vigilant.” Zdjęcia: Maciej Rutkowski PCSS.

Zdjęcia z planu filmowego:

Takie projekty pozwalają nie tylko kultywować pamięć o wydarzeniach i bohaterach lat minionych, ale także przypominają jak ciekawe i ważne miejsca istnieją w naszym sąsiedztwie. Za przesłane materiały, jak i za całokształt pracy serdecznie wszystkim dziękujemy.

_________________________________
Zapraszamy do zapoznania się z ciekawymi informacjami na temat Chojnicy i istniejącego tam jeszcze kościoła: https://ebiedrusko.pl/?s=chojnica

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Pogoda dla Biedruska
1°
słabe opady śniegu
wilgotność: 96%
wiatr: 0m/s płd. wsch.
3°
Śr
3°
Czw
6°
Pt
Weather from OpenWeatherMap
Przekaż 1 procent na Drużynę Harcerską z Biedruska