Dziś z rana wystartował wyścig Warta Gravel 2022, w którym jednym z uczestników jest mieszkaniec Biedruska – Sebastian Łontka.

Warta Gravel jest całodniowym ultramaratonem kolarskim. Trasa poprowadzona jest częściowo asfaltami, ale głównie szutrami i drogami leśnym wzdłuż Warty. W Koninie po przejeździe przez most uczestnicy wracają drugą stroną rzeki. Ostatni etap przebiega przez Biedrusko, co jest o tyle istotne, że jeden z uczestników będzie jechał niemal obok swojego domu.

Trasa wyścigu; źrodło: https://wartagravel.com/

Spytaliśmy naszego mieszkańca o przygotowania i sam plan na wyścig. Oto co nam powiedział Sebastian Łontka:
Trasa liczy 407 km, jest nieoznaczona, jadę według nawigacji wcześniej ustaloną trasą. Po drodze w zasadzie mam zamiar tylko dobierać
napoje w najbliższych sklepach. Zawody odbywają się na zasadzie samowystarczalności.

Przygotowania rozpocząłem już w styczniu tego roku. Mozolna praca, długie godziny poświęcone na wyrobienie odpowiedniej formy. W czerwcu byłem na zgrupowaniu w górach z teamem Jakśbud Biedrusko do którego należę od dłuższego czasu. W lipcu już brałem udział w podobnych zawodach pokonałem trasę wokół Poznania(tzw. Poznańska Korba) na dystansie 180km i pokonałem ją w ok 7,5h zajmując 35 miejsce, na prawie 300 ucześników.

Kiedy będzie można kibicować Sebastianowi na miejscu w BIEDRUSKU?

Wracając będę jechał w kierunku Poznania, przez znane mi okolice Puszczy Zielonki i przejeżdżając Nasz most na Warcie. Następnie kieruję się już do mety lesną trasą wzdłuż rzeki . Ten odcinek będę pokonywał w nocy myślę że jeśli dobrze pójdzie to ok 1-2 w nocy. Chciałbym całość pokonać poniżej 20h.

Tego wyniku oraz ukończenia w pełnym zdrowiu serdecznie życzymy.

Na żywo, dzięki lokalizacji, można przebieg obserwować pod LINKIEM

www.facebook.com/Warta.Gravel

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Pogoda dla Biedruska
17°
bezchmurnie
wilgotność: 94%
wiatr: 3m/s płn. zach.
Max: 16 • Min: 14
23°
Czw
25°
Pt
29°
Sob
Weather from OpenWeatherMap