W poniższym artykule Kierownik Autoryzowanego Serwisu Volkswagena przekaże cenne wskazówki, które pomogą zaoszczędzić paliwo, a co z tym idzie pieniądze. Dowiecie się jak zmniejszyć spalanie w swoim aucie w 5 krokach.


1. Ciśnienie w ogumieniu

Jest to parametr, który w łatwy sposób może sprawdzić i skorygować każdy z nas, chociażby na stacji benzynowej. Zbyt niskie ciśnienie w oponach powoduje zwiększenie oporu toczenia kół przez co zwiększa się zużycie paliwa, ale także wpływa na szybsze zużycie opon.


2. Dobór opon i felg

Jeżeli planujemy zakup nowych opon wybierajmy te, które posiadają niski współczynnik oporu toczenia, który podobnie jak ciśnienie w ogumieniu wpływa bezpośrednio na zużycie paliwa. Pomyślmy także o felgach aluminiowych, które pozwolą „uszczypnąć” trochę wagi z naszego auta.


3. Geometria zawieszenia

Poprawnie ustawiona geometria zawieszenia naszego auta wpływa bezpośrednio na wiele czynników. Przede wszystkim poprawia bezpieczeństwo jazdy bo poprawia walory trakcyjne, ale także wpływa na zużycie paliwa. Dobrze ustawiona geometria sprawia, że auto jedzie jak „po sznurku”.


4. Cykliczne przeglądy

Przestrzeganie terminów wykonywania przeglądów naszych pojazdów ma bardzo duży wpływ na zużycie paliwa. Wymiana oleju utrzymuje silnik w należytej kondycji, a okresowe wymiany np. filtrów powietrza czy też świec zapłonowych w silnikach benzynowych pozwala w optymalny sposób wykorzystać dostarczane do silnika paliwo co przekłada się na prawidłową pracę serca naszego auta.


5. Systemy wspomagające

W obecnie sprzedawanych samochodach jest szereg systemów, które mają na celu oszczędność paliwa i zmniejszenie emisji spalin. Należą do nich m.in. układ Start/Stop, podpowiedź zmiany biegu na zestawie wskaźników, nawigacja, która zoptymalizuje trasę przejazdu. Korzystanie z tych udogodnień nie tylko pozwoli nam zaoszczędzić „parę złotych”, ale także bezpośrednio przyczyni się do ochrony środowiska i poprawy jakości powietrza, którym oddychamy.


Jest wiele czynników wpływających na obniżenie zużycia paliwa, które możemy zmienić lub poprawić w naszym aucie, ale największy wpływ na to ile nasze auto będzie „palić na 100” zależy tak naprawdę o kierowcy i jego charakterystyki jazdy. Tak więc „nóżka z gazu” to i parę złotych zaoszczędzimy w portfelu 😉

– Damian Łukarski

Kierownik Autoryzowanego Serwisu Volkswagena przy ul. Obornickiej 249


Artykuł sponsorowany

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Pogoda dla Biedruska
20°
bezchmurnie
wilgotność: 60%
wiatr: 4m/s płn. - płn. wsch.
Weather from OpenWeatherMap
Przekaż 1 procent na Drużynę Harcerską z Biedruska