Niemal codziennie spotkać można w Biedrusku oraz jego okolicach biegaczy, którzy z lubością spędzają aktywnie czas przemierzając niezliczone kilometry.
A ponieważ w ostatnim czasie powstała grupa biegowa, postanowiliśmy przybliżyć wszystkim tą nową inicjatywę.


W rozmowie z nami więcej szczegółów zdradzili Artur Miedziarek i Marcin Nawrocki – pomysłodawcy grupy „Rozbiegane Biedrusko”.


– Skąd pomysł na założenie grupy biegowej?
– Mieszkamy po sąsiedzku i widzimy jak dużo osób biega w pojedynkę. Stwierdziliśmy, że warto by poznać innych biegaczy. Marcin wymyślił nazwę, ja opracowałem nasze logo. Założenie fanpage’a pozwoliło na dołączenie do grupy kolejnych chętnych.
– Ilu członków liczy aktualnie grupa?
– Grupa jest świeża ale liczy już 30 członków.– Domyślam się, że Wy także biegacie? ??
– Tak, biegamy już od paru lat, choć teraz mniej intensywnie bo już nie tylko dla samych wyników
– Skoro nie tylko bicie rekordów macie w planie to jaki jest cel tych treningów?
– Nasz główny cel to integracja sportowa. Celowo nie mówimy o treningach bo chcemy by były to raczej spotkania biegowe. Nasza grupa z założenia ma być otwarta dla wszystkich miłośników biegania. Zarówno ci dopiero zaczynający przygodę biegową jak i wytrawni biegacze mogą liczyć na fantastyczną atmosferę.– Jesteście zawodowcami czy amatorami?
– Raczej amatorami ze sportową pasją i chęcią do integracji ?. Oczywiście biegacze z większymi aspiracjami także znajdą u nas swoją trasę ?

– Jak minęło pierwsze spotkanie biegowe?
– Z opinii obecnych wnioskujemy, że było motywujące do dalszych spotkań. Udało się zintegrować parę osób. Pobiegliśmy, pogadaliśmy o różnych sprawach.– Jakie tematy były najczęściej poruszane? Rozmawialiście o polityce czy może np. Biedruskiej rzeczywistości?
– Większość obecnych to nowi mieszkańcy więc sprawy związane z Biedruskiem były w przewadze. Po drodze minęliśmy w lesie Cmentarz Garnizonowy, Pałac Biedrusko i zabytkową wieżę ciśnień, tym samym przy okazji grupa zaliczyła bieganie z historią w tle.
– Jaki zasięg grupy planujecie?
– Grupa w zasadzie powstała na Osiedlu Jesionowym ale zakładamy, że pasjonaci biegania z innych osiedli również dołączą.  Jesteśmy otwarci.– Jakie plany na najbliższe spotkania?
– Szykujemy sporą niespodziankę.
W ramach naszego spotkania biegowego planujemy wraz z Krzysztofem Pilarskim trening trasą imprezy Warta Challenge Night Express. Sam bieg odbędzie się 21 czerwca o godzinie 22 na dystansie 5 i 10 km. Nasz trening zapoznawczym z trasą tego biegu planujemy na 27 maja. O szczegółach poinformujemy ma naszej stronie FB.
– Panowie, serdecznie miło się rozmawiało, dziękuję za poświęcony czas.
Proszę jeszcze o przypomnienie jak dołączyć do grupy.
– Wystarczy wysłać zaproszenie do grupy „Rozbiegane Biedrusko”.

https://www.facebook.com/groups/310578529873202/

Zapraszamy!


 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Pogoda dla Biedruska
21°
rozproszone chmury
wilgotność: 83%
wiatr: 5m/s zach. - płd. zach.
Max: 20 • Min: 18
17°
Wt
17°
Śr
21°
Czw
Weather from OpenWeatherMap
Przekaż 1 procent na Drużynę Harcerską z Biedruska