Tekst podesłał jeden z mieszkańców i z uwagi na społeczną wartość materiału publikujemy w całości wraz z nadesłaną grafiką:

Mieszkańcy osiedla Natura otrzymali zawiadomienie z gminy , z którego wynika ,że deweloper złożył wniosek o wydanie warunków zabudowy dla budowy dwóch zespołów budynków jednorodzinnych w zabudowie szeregowej na działce 13/8 w Biedrusku.

Na ten moment nie wiadomo ,w której części tej 8 hektarowej działki deweloper chce budować nowe szeregowce. Nie wiadomo na razie, czy wiąże się to z wycinką lasu, czy deweloper planuje ocalić las . Mieszkańcy, którzy otrzymali z gminy zawiadomienie stają się stroną postępowania administracyjnego i przysługuje im prawo do złozenia uwag, wniosków i przedłożenia swojego stanowiska w temacie złożonego wniosku. Stąd apel do wszystkich mieszkańców, którzy zostali uznani za stronę postępowania, aby skorzystali z przysługującego im prawa i zapoznali się w urzędzie z wnioskiem dewelopera i odpowiedzieli urzędowi gminy w terminie 14 dni od otrzymania lsitu poleconego z zawiadmieniem.  Wszystkie swoje uwagi i zastrzeżenia należy złożyć w formie pisemnej do Urzędu Gminy w Suchym Lesie. Każdy głos w sprawie jest cenny i może mieć wpływ na wygląd i klimat miejscowości , w której mieszkamy.

Z uwagi na okres wakacyjny i wyjazdy urlopowe ,prośba aby poinformować o sprawie swoich sąsiadów na Kasztanowej.

(poniżej nadesłana grafika i Zawiadomienie o wszczęciu postępowania)

13_8_102 Kliknij, aby powiększyć obraz

13_8_101Kliknij, aby powiększyć obraz

13_8_100

Kliknij, aby powiększyć obraz


My – redakcja portalu eBiedrusko.pl – wysłaliśmy zapytanie o oficjalne stanowisko w tej sprawie do niżej wymienionych isntytucji:

Wojewódzki Inspektoriat Ochrony Środowiska w Poznaniu
Wójt Gminy Suchy Las
Kierownik Referatu Budowlano-Inwestycyjnego w Gminie Suchy Las 
Kierownik Referatu Ochrony Środowiska w Gminie Suchy Las
Kierownik Referatu Organizacyjno-Gospodarczego w Gminie Suchy Las
Przewodniczący Rady Gminy Suchy Las
Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Gminy Suchy Las
Zarząd Osiedla Biedrusko

Komentarze

3 odpowiedzi na „Działka 13/8 – deweloper chce budować nowe domy”

  • Nie rozumiem w jakim celu wysyłać zapytanie o oficjalne stanowisko do Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska? To jakby wysyłać list do kontrolera biletów żeby dowiedzieć się czy będzie nocna linia autobusowa do Biedruska.

    • Proszę Pana/Pani,
      Do Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska wysłaliśmy także zapytanie o oficjalne stanowisko ponieważ na terenie działki 13/8 przez dziesiątki lat były tereny podmokłe, gdzie żyło wiele zwierząt, niektóre to gatunki chronione. Jesteśmy także ciekawi opinii WIOŚ jakie warunki ochrony środowiska musi spełnić deweloper stawiając tam zabudowę szeregową.

  • Jak widać z rozwoju sytuacji, kolejny raz działania Gminy Suchy Las prowadzą do oszukania mieszkańców Biedruska. Na tej działce planowano tereny sportowo-rekreacyjne a wciśnie się kolejne familoki. Tylko zorganizowana społeczność może wpływać na otaczające środowisko, w przeciwnym razie kolejni cwaniacy zorganizują nam życie. Cała nadzieja w nowym Samorządzie. Mieszkańcy Biedruska – ruszcie tyłki i udzielcie Im poparcia, w swoim interesie. Zechciejcie chcieć!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Pogoda dla Biedruska
16°
całkowite zachmurzenie
wilgotność: 82%
wiatr: 2m/s płd. wsch.
Max: 16 • Min: 16
18°
Sob
10°
Nd
11°
Pon
Weather from OpenWeatherMap
Przekaż 1 procent na Drużynę Harcerską z Biedruska