Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych odpowiedziało pełną mobilizacja na apel o pomoc i wsparcie w 

w zakresie honorowego oddawania krwi. Ponad 100 żołnierzy zdeklarowało swój udział w akcji, która ze względu na ilość chętnych trwa drugi dzień.

(Informacje nadesłane z biura prasowego CSWLąd)

 

Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych systematycznie organizuje na terenie swoich koszar akcje przyjazdowe ambulansu z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Poznania. Wielu naszych żołnierzy to honorowi dawcy krwi od wielu lat. Kilkanaście osób zostało wyróżnionych za swoje zasługi na rzecz ratowania drugiego człowieka oraz poświęcenie i wieloletnią pomoc odznaką „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. 

Obecna sytuacja i istniejące ryzyko zmniejszenia zasobów krwi nie pozwala nam pozostawać biernym obserwatorem. Chcemy działać! Apele nawołujące do pomocy znajdują się na stronach regionalnych centrów. Minister Zdrowia prosi o pomoc podkreślając istniejące ryzyko ograniczenia strategicznych zasobów tego drogocennego płynu, a Minister Obrony Narodowej zachęca żołnierzy do udziału w zbiórkach krwi. My odpowiadamy pełną mobilizacją !

W Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w porozumieniu z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu zorganizowano dwudniową akcję, w której udział weźmie ponad 100 żołnierzy. Pierwszego dnia chętnych było ponad 60, drugiego dnia spodziewamy się podobnego wyniku. „Żołnierze Centrum chcą pomagać. Jestem dumny, że tak licznie żołnierze etatowi Centrum oraz służby przygotowawczej zmobilizowali się do pomocy” powiedział pełniący obowiązki Komendanta Centrum ppłk dypl. Jarosław Muszyński. Warto wspomnieć, że wielu ochotników oddawało krew pierwszy raz. „Gdybym był w potrzebie też chciałbym, aby ktoś mi pomógł” mówi jeden z elewów, koledzy przytakują. Potrzeba pomocy drugiemu człowiekowi jest na tyle silna, że chcemy być częścią tak ważnych inicjatyw.

Dziękujemy wszystkim dawcom za ich ofiarność i postawę godną naśladowania.

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Pogoda dla Biedruska
3°
słabe opady deszczu
wilgotność: 3%
wiatr: 2m/s płn. wsch.
Max: 3 • Min: 3
2°
Nd
1°
Pon
1°
Wt
Weather from OpenWeatherMap
Przekaż 1 procent na Drużynę Harcerską z Biedruska