Dezynfekcja klimatyzacji to kluczowa, a często pomijana czynność, przy serwisowaniu naszych samochodów. A to błąd, bo niewyczyszczona klima powoduje wiele chorób i uszczerbków na zdrowiu. Sprawdźcie, dlaczego należy zadbać o nią przed sezonem wakacyjnym.


4 powody dla których należy czyścić klimatyzację:

  1. Klimatyzacja stała się standardem wyposażenia, a niedbanie o nią prowadzi do rozwoju w naszych samochodach różnego rodzaju grzybów, roztoczy oraz bakterii np. Legionelli Pneumophila, która bardzo często prowadzi do zapalenia płuc.
  2. Brak należytej opieki nad naszą klimatyzacją prowadzi do niewystarczającej ilości czynnika chłodniczego. Dla przykładu: gdy ustawimy, żeby w samochodzie mieć 20 stopni, to w przypadku mniejszej ilości czynnika w układzie, będziemy mieć zupełnie inną temperaturę.
  3. Parownik w naszej klimatyzacji narażony jest na duże zawilgocenie, to w nim rozwijają się wszystkie szkodliwe substancje. Montowany jest bardzo blisko kierowcy, co skutkuje wprowadzeniem w nasze drogi oddechowe wszystkich bakterii, które się na nim rozwijają. Już nie wspomnę o nieprzyjemnym zapachu.
  4. Poza wszystkimi sprawami związanymi z naszym zdrowiem, klimatyzacja która jest pod opieką autoryzowanego serwisu znacząco podnosi komfort naszej jazdy. Nie mamy problemów z zaparowaniem szyb i mamy możliwość indywidualnego dostosowania temperatury w samochodzie do naszych potrzeb.

Jako pracownik autoryzowanego serwisu z 15-letnim stażem, rekomenduję regularną dezynfekcję klimatyzacji – co najmniej co pół roku. W moim prywatnym samochodzie robię to nawet częściej. O ile kondycja mojego auta jest ważna, to najważniejsze jest zdrowie moich bliskich i moje – czyli wszystkich korzystających z samochodu.

Damian Łukarski – Kierownik Autoryzowanego Serwisu Volkswagena przy ul. Obornickiej 249 w Poznaniu


Artykuł sponsorowany

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Pogoda dla Biedruska
20°
bezchmurnie
wilgotność: 60%
wiatr: 4m/s płn. - płn. wsch.
Weather from OpenWeatherMap
Przekaż 1 procent na Drużynę Harcerską z Biedruska