Otrzymaliśmy odpowiedź na interpelację radnego Włodzimierza Majewskiego, która dotyczyła prośby o informację ile drzew wycięto, a ile posadzono kolejno w latach od 2015 do 2020 roku.

W piśmie, które prezentujemy poniżej, rzuca się w oczy różnica drzew posadzonych z drzewami wyciętymi. Korzystając z popularnego programu obliczeniowego, stworzyliśmy taką oto tabelkę:

W czasie, kiedy Biedrusko stoi przed uchwaleniem kolejnego Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego, warto zwrócić także uwagę na skalę „gospodarki” zielenią naszej miejscowości.

2068
Drzew wycięto bez pokrycia w nowych nasadzeniach!

Interpelacja ukazuje także, kilka innych „ciekawostek” związanych z drzewostanem Biedruska. Zauważyć można, iż wciąż w toku jest sprawa nielegalnej wycinki która miała miejsce w 2015 roku – pisaliśmy o tym TUTAJ. Prawdopodobnie trwa procedura odwołania.
Podjęte nasadzenia czy nawet dodatkowo posadzonych 30 drzew, nie jest w stanie zniwelować tak dużej środowiskowej straty.

Na koniec warto dodać, że nie wiemy jakie gatunki drzew zostały wycięte i czy była to młoda zieleń czy starodrzewie. Zakładając jednak, że każdy z okazów miał minimum 10 lat (przyjmijmy 10), to łączny czas wyrastania tychże roślin i produkowania przez nie tlenu (2068 sztuk) wynosi 206800 lat, czyli 1811568000 godzin.

Warto zadać sobie pytania: w jaką stronę to wszystko zmierza? Jakim miejscem będzie Biedrusko za kilka czy kilkanaście lat?
Po wewnętrznych odpowiedziach przyjdzie czas na zadanie pytań naszym włodarzom.

Jeśli ktoś jeszcze zastanawia się, czy słusznie pojawiają się głosy z wątpliwościami dotyczącymi możliwej wycinki na Górce Przybylaka (tzw. rejon Rowu Północnego), to koniecznie zapraszamy do zapoznania się z całym przebiegiem sprawy.

Wszystkie nasze artykuły dotyczące uchwalania Miejscowego Planu Zagospodarowania rejonu Rowu Północnego (Górka Przybylaka i okolice) odnaleźć można klikając TUTAJ

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Pogoda dla Biedruska
1°
słabe opady śniegu
wilgotność: 96%
wiatr: 1m/s płd. wsch.
3°
Śr
3°
Czw
5°
Pt
Weather from OpenWeatherMap
Przekaż 1 procent na Drużynę Harcerską z Biedruska