Poniżej przedstawiamy wszystkie istotne informacje dotyczące wyborów prezydenckich, które odbędą się w niedzielę 28 czerwca.


Lokal wyborczy – miejsce gdzie głos oddać mogą mieszkańcy Biedruska i osoby z zaświadczeniem do głosowania: Dom Osiedlowy, ul. Zjednoczenia 4, Biedrusko. Lokal przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych. UWAGA! Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 15 czerwca 2020 r. w sprawie wykazu środków ochrony osobistej związanej ze zwalczaniem epidemii COVID-19 dla członków obwodowych komisji wyborczych oraz szczegółowych zasad bezpieczeństwa sanitarnego w lokalu wyborczym, w lokalu wyborczym jednorazowo będzie mogło przebywać do 5 wyborców (limit ten uwzględnia także dzieci).

Godziny otwarcia lokalu: od godz. 7:00 do 21:00.


Zgodnie z obowiązującymi przepisami Ministra Zdrowia, podczas głosowania w lokalu wyborczym jak i przed nim, obowiązuje zasada zachowania odstępu wynosząca co najmniej 1,5 metra oraz zakrywanie nosa i ust. W przypadku nieprzestrzegania wytycznych, wyborca może nie zostać wpuszczony do lokalu wyborczego.


Przed otrzymaniem karty do głosowania, należy przedstawić ważny dowód tożsamości ze zdjęciem – dowód osobisty (także w formie elektronicznej poprzez aplikację mTożsamość) lub paszport. Odbiór karty do głosowania potwierdza się obowiązkowo podpisem w miejscu wskazanym przez członka Obwodowej Komisji Wyborczej.

Kandydatów na Prezydenta RP odnajdziecie TUTAJ

Na karcie do głosowania należy zwrócić uwagę, czy w prawym dolnym rogu jest wydrukowana pieczęć Państwowej Komisji Wyborczej oraz czerwona pieczęć Obwodowej Komisji Wyborczej Nr 1 Biedrusku. W kratce wybranego kandydata na Prezydenta RP postawi dwie przecinające się linie w kratce przy wybranym kandydacie na Prezydenta RP. Głosem ważny jest głos oddany w ten sposób tylko na jednego kandydata. Postawienie większej ilości takich znaków lub ich brak będzie skutkował nieważnością głosu.


Czym jest Zaświadczenie o prawie do głosowania?

Wyborcy zameldowani na stałe na terenie Obwodowej Komisji Wyborczej w Biedrusku, mogą uzyskać Zaświadczenie o prawie do głosowania z Urzędu Gminy Suchy Las w godzinach urzędowania do 26 czerwca włącznie. Zaświadczenie upoważnia do oddania głosu w dowolnym lokalu wyborczym m.in. na terenie całego kraju. Osoby będące w rejestrze wyborców lub dopisane do rejestru wyborców na terenie Biedruska, chcące oddać głos w Domu Osiedlowym, nie muszą pobierać takiego zaświadczenia! Wniosek możemy złożyć w Urzędzie osobiście, przesłać faxem lub poprzez pocztę elektroniczną (e-mail). Zaświadczenie otrzymuje się „od ręki” w Urzędzie, w godzinach urzędowania. Do jego odbioru można upoważnić pisemnie inną osobę. UWAGA! Takie osoby otrzymują dwa zaświadczenia, na I i II turę wyborów. Ważne, aby na wybory zarządzone na dzień 28 czerwca 2020 r. zabrać zaświadczenie dotyczę właśnie tego dnia. W przypadku jego zniszczenia, zagubienia lub kradzieży; osoby te nie otrzymają kopii/duplikatu i nie będą mogły wziąć udziału w głosowaniu.

Informacja dla osób głosujących korespondencyjnie

Na obszarze Okręgowej Komisji Wyborczej, 18 wyborców zgłosiło chęć głosowania korespondecyjnego (był na to czas do 16 czerwca). Osoby te otrzymały pakiety wyborcze do wtorku, 23 czerwca. Na karcie do głosowania należy postawić dwie przecinające się linie w kratce przy wybranym kandydacie na Prezydenta RP. Kartę tę włóż do koperty na kartę do głosowania. Podpisz oświadczenie o osobistym i tajnym oddaniu głosu. Oświadczenie i zaklejoną kopertę na kartę do głosowania włóż do koperty zwrotnej i również ją zaklej. Taką przesyłkę wrzuć do skrzynki pocztowej niezwłocznie lub też dostarcz do Urzędu Gminy w Suchym Lesie do 26 czerwca, w godzinach urzędowania. Kopertę zwrotną można również dostarczyć do lokalu wyborczego – Osiedlowego Domu Kultury w godz. od 7 do 21.

 


Skład komisji – Obwodowa Komisja Wyborcza Nr 1 w Biedrusku; stan na 27 czerwca 2020 r.

Nazwisko i imię Stanowisko
Filipiak Stefan Przewodniczący
Górka Henryk Członek
Karkutt-Banaszak Wirginia Członek
Miklaszewska Agnieszka Członek
Orłow Katarzyna Urszula Członek
Piechocki Krystian Robert Członek
Serdyński Michał Z-ca przewodniczącego

Źródło: https://wybory.gov.pl; oraz informacje własne

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Pogoda dla Biedruska
9°
zachmurzenie duże
wilgotność: 93%
wiatr: 7m/s zach. - płd. zach.
Max: 9 • Min: 8
8°
Czw
10°
Pt
9°
Sob
Weather from OpenWeatherMap