W sobotę, 17 stycznia odbył się drugi z cyklu czterech biegów WARTA CHALLENGE Marathon&Half. Jest to cieszący się coraz większą popularnością zimowy turniej biegów długodystansowych, crossowych oraz nordic walking, rozgrywany na malowniczej trasie nad Wartą, na dystansie maratonu i półmaratonu.

Organizatorzy WARTA CHALLENGE Marathon&Half wyszli naprzeciw oczekiwaniom biegaczy, którzy coraz chętniej i liczniej trenują przez cały rok, także w sezonie jesienno-zimowym, pracując nad podbudową biegową na nadchodzący sezon 2015. Jednocześnie WARTA CHALLENGE Marathon&Half stanowi niezwykle atrakcyjną alternatywę dla masowych biegów miejskich.


2015-01-17 Biedrusko - WARTA CHALLENGE -  083Startom biegów zawsze towarzyszą emocje, a zwłaszcza przy dużej ilości osób


WARTA CHALLENGE Marathon&Half to znacznie więcej niż maraton. Organizatorom udało się w tej sportowej imprezie połączyć promocję zdrowego, sportowego stylu życia z kontemplacją przyrody i wspaniałych zabytków kultury. Trasa WARTA CHALLENGE Marathon&Half należy do najbardziej malowniczych tras biegowych w Polsce. Przebiega przez bardzo zróżnicowanie przyrodniczo, pagórkowate tereny leśne z ponad 100 pomnikowymi dębami, wzgórza morenowe i nadrzeczne skarpy, oferując widoki na żuraw nad Wartą w Czerwonaku, pocysterski klasztor i bazylikę w Owińskach, a także na przełom Warty między wzgórzami morenowymi Dziewicza Góra i Góra Moraska – najwyższymi wzniesieniami w okolicach Poznania. Trasa wiedzie obok malowniczej leśniczówki Poznań – Naramowice i uroczego Jeziorka Różanego. Na trasie biegu uruchomione są punkty odżywcze, a samo centrum zawodów zlokalizowane jest w urzekającym swym pięknem Pałacu Biedrusko, gdzie zawodnicy po ukończeniu biegu mogą ogrzać się przy piecu kaflowym, zjeść ciepły posiłek regeneracyjny oraz skorzystać z udostępnionych specjalnie dla nich hotelowych pokoi z prysznicami.


2015-01-17 Biedrusko - WARTA CHALLENGE -  108W organizacji biegu pomogli harcerze z Biedruska


Wszystko to sprawia, że WARTA CHALLENGE Marathon&Half oferuje zawodnikom zupełnie nową jakość biegania. Organizatorzy starają się, aby zawody miały charakter kameralny i towarzyski, a ich celem była nie tylko ostra rywalizacja, ale także możliwość wymiany doświadczeń. Jest to szczególnie cenne dla biegaczy, ponieważ na WARTA CHALLENGE Marathon&Half spotyka się zarówno elita maratończyków i walkerów, Mistrzów Polski, Europy i Świata, jak również grupa amatorów, lokalnych mieszkańców, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z bieganiem długodystansowym.


2015-01-17 Biedrusko - WARTA CHALLENGE -  629Punkt regeneracyjny/poczęstunek przy Zamku w Biedrusku


W drugim, z turnieju czterech biegów, który miał miejsce 17 stycznia, wystartowało prawie 120 zawodników z całej Polski, w tym liczna grupa z Poznania, Warszawy i Łodzi, a wśród nich sporo utytułowanych biegaczy. Zostały pobite kolejne rekordy, padły nowe „życiówki”, a niektórzy dopiero debiutowali na tak długich dystansach. Na trasie królewskiej pierwsze miejsce na podium wśród mężczyzn należało do Pawła Kuśnierza, który pokonał trasę maratonu w czasie 3:22:51. Drugie i trzecie miejsce zajęli kolejno Paweł Samborski 3:24:39 i Piotr Murawski 3:32:19. Z kolei wśród kobiet najlepsza okazała się Gosia Jackowiak z czasem 3:53:57, drugie miejsce zajęła Violetta Domaradzka z Run Vegan z Warszawy 4:08:35, a trzecie Jolanta Witczak 4:10:54.


2015-01-17 Biedrusko - WARTA CHALLENGE -  279 (1)Po przebiegnięciu mety zazwyczaj na twarzach widać było zadowolenie z pokonania wymagającej trasy


Na dystansie półmaratonu wśród mężczyzn wygrał Paweł Górczyński STR POZNAŃ z czasem 1:28:08, drugi był Grzegorz Urbańczyk (zwycięzca polskiej edycji „Wings For Life World Run” ) FOR RUN TEAM 1:30:50 i trzeci Jerzy Strek 3 ZU3RY 1:32:56, natomiast wśród kobiet najszybsza była Marlena Nowacka 1:43:55, następna Kasia Żebrowska 1:46:42 i Anna Miller HIPOPOMPON KLAP 1:49:13.


2015-01-17 Biedrusko - WARTA CHALLENGE -  529Bieganie to przyjemność, zwłaszcza w tak malowniczej scenerii. Przyjemność okupiona dużym wysiłkiem.


Wspaniałe osiągnięcia uzyskali także uczestnicy nordic walking, którzy trasę półmaratonu pokonali w czasie około 2:20 -3:20 godzin. Pierwsze miejsce osiągając rekord życiowy wśród walkerów zajął Przemek Stupnowicz (jeden z najbardziej utytułowanych polskich zawodników nordic walking, Mistrz Polski i zdobywca Pucharu Polski, 60 krotnie stający na podium od 2012 roku) FOREVER YOUNG ŁÓDŹ 2:21:23, za nim Eugeniusz Gajewski GORZÓW PRZYSTAŃ 2:23:16 i Wojciech Kolasa FOREVER YOUNG ŁÓDŹ 2:25:43, a wśród walkerek Anita Paszkiewicz-Kęsiak FOREVER YOUNG ŁÓDŹ 2:54:38, Beata Kocięcka z Poznania 3:06:34 i Joanna Stupnowicz FOREVER YOUNG ŁÓDŹ 3:16:35.


2015-01-17 Biedrusko - WARTA CHALLENGE -  577Harcerka Julia dekoruje medalem zmęczoną uczestniczkę biegu


Zawodnicy z niecierpliwością oczekują już na kolejne biegi, które odbędą się 7 lutego i 7 marca 2015r. w Biedrusku. Zapisy zostały już uruchomione, a informacje o zawodach można znaleźć na stronie internetowej, relacje biegaczy i zdjęcia dostępne są na Facebooku

2015-01-17 Biedrusko - WARTA CHALLENGE -  348Harcerki Aleksandra i Nicole także pomagały w dekoracji

Na wszystkich zawodników kończących bieg (w tym amatorów) czekają atrakcyjne medale, a na zwycięzców dyplomy, nagrody rzeczowe oraz puchary na zakończenie turnieju.

medale Biedrusko - WARTA CHALLENGE -  106
W opinii Redakcji eBiedrusko.pl medale były bardzo oryginalne 🙂

OD REDAKCJI:
Bardzo dziękujemy organizatorom WARTA CHALLENGE Marathon&Half za podesłanie relacji i zdjęć. Dzięki mailom i telefonom czytelników i organizatorów wydarzeń nasz portal coraz bardziej się rozwija.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Pogoda dla Biedruska
13°
zachmurzenie umiarkowane
wilgotność: 81%
wiatr: 2m/s płd.
Max: 13 • Min: 13
16°
Sob
14°
Nd
16°
Pon
Weather from OpenWeatherMap