Czternastego października, Wójt Gminy Suchy Las, Pan Grzegorz Wojtera, udzielił odpowiedzi na list Pana Michała, jednego z redaktorów eBiedrusko.pl, w związku z rozwojem sytuacji wokół sprawy Rejonu Rowu Północnego. Przypominamy, że Wójt odrzucił 62 z 63 uwag do projektu Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego dla tego terenu.

W Zarządzeniu Wójta nr 152/2020, nie zamieszczono uzasadnienia tegoż aktu prawnego, co pozwala domniemać, że „narusza to zasady pogłębiania zaufania obywateli do organów administracji (art.8 KPA), jak również nie pozwala na poznanie przesłanek, którymi kierował się organ wydający zarządzenie (art. 11 KPA)” (wyrok WSA w Poznaniu z 6 lutego 2020 r. IV SA/Po 955/19).

Czytelników portalu zachęcamy do analizy pism i własnych wniosków, zwłaszcza, że komentarz (autoryzowany?) pojawił się w … prasie -> Gazeta Sucholeska nr 7/2020.

Co się zaś tyczy ostatniego akapitu z zamieszczonego listu oraz dokonując analizy strony internetowej gminy czy mediów społecznościowych, można dojść do wniosku, że Wójt, owszem, nie bierze udziału w zebraniach wiejskich i osiedlowych z powodu COVID-19, ale ten sam powód nie przeszkadzał Wójtowi uczestniczyć w uroczystościach państwowych czy wydarzeniach mniejszej rangi.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Pogoda dla Biedruska
2°
całkowite zachmurzenie
wilgotność: 75%
wiatr: 5m/s zach.
Max: 2 • Min: 1
4°
Pon
3°
Wt
5°
Śr
Weather from OpenWeatherMap
Przekaż 1 procent na Drużynę Harcerską z Biedruska