W dniach 22 i 23 stycznia, na hali sportowej w Biedrusku, odbył się charytatywny turniej piłki nożnej. Wydarzenie miało na celu wsparcie Michalinki Greckel, której chore serce pilnie wymaga operacji w zagranicznym szpitalu.

Głównym partnerem organizowanego wydarzenia była Gmina Suchy Las. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Wójta Gminy Suchy Las Pana Grzegorza Wojtery. Partnerami wydarzenia byli także: KGW Golęczewo, KGW Biedrusko, Koło Gospodyń Wiejskich w Zadziechowie, OSP Zielątkowo, Ochotnicza Straż Pożarna w Golęczewie, KGW Promnice oraz Rada Sołecka.

Drużyny rywalizowały o „Puchar Michalinki” w sobotę i niedzielę. W trakcie rozgrywek zaprezentowały się następujące drużyny: Drużyna Michalinki, FC Strzelcy Biedrusko, Zielone Wzgórza United, The Trufflers, Drużyna Listonosza, Dzbany Podolany, ZTB Official, Pyry z Warszawskiego, Trąby Jerychońskie, PDW, Wojaki, Zespół 24, La Spartakus, Chłopaki z Kłody, Rudy 102, Aurinia Team, Szefy Biedrusko, MG UNITED, FC Naturyści, OSP Mrowino, La Familia, Asy z B Klasy, FC Kościan, Zakon Pewniaczków.

Mieliśmy przyjemność tranmitowania na żywo finału, w którym zwyciężyła Drużyna Listonosza – gratulujemy! Mecz finałowy można obejrzeć pod LINKIEM.
Najbardziej skutecznym strzelcem turnieju okazał się Jakub Ceroń.

Równolegle podczas wydarzenia odbyły się liczne animacje dla dzieci czyli: malowanie twarzy, robienie warkoczyków i wykonywanie ozdobnych tatuaży. Zrealizowany został również kiermasz ciast i fantów. Odbyły się także licytacje na żywo atrakcyjnych przedmiotów związanych ze sportem. Na łasuchów czekała przepyszna grochówka.

Całość wydarzenia przebiegła w przyjaznej atmosferze. Na event przybyła spora grupa widzów, która wyciągnęła pomocne dłonie. Do akcji włączyło się mnóstwo sponsorów z regionu.
Wśród nich znalazły się następujące firmy:
Animacje dla dzieci,
La Spartakus biegowo,
Poznań Altom Clinic,
Parafia Biedrusko,
Radosław Banaszak,
Ania Ankiewicz,
Jarosław Dudkiewicz,
Przedsiębiorstwo Inwestycyjno – Budowlane „BTM” Sp. z o.o.,
Atelier Piękna,
Czterech Pancernych,
Pizzeria Przy Chacie,
Pałac Biedrusko,
Krzysztof Borski Chata Polska Biedrusko,
Inline Poland Sp. z o.o., Murowana Goślina,
Victory Car’s,
Borko BHP,
Pod Strzechą – Piekarnia i Cukiernia,
Piekarnia – Cukiernia Nowaczyk,
Zagrodnicza Piekarnia Cukiernia,
Pałacowy Kącik,
Studio Figura Biedrusko,
Sklep Minisam Biedrusko,
Firma ASGARD,
Stacja Cel.

Dodatkowo za wszystkie strzelone gole podczas turnieju sponsorzy: „BTM” Sp. z o.o., Borko BHP, Stacja Cel Biedrusko, J. Dudkiewicz, Chata Polska, Atelier Piękna, Altom Clinic, A. Ankiewicz, Minisam Biedrusko, Pałacowy Kącik, Studio Figura, dorzucą do zebranej kwoty w sumie 4415,50 zł!

Olbrzymie podziękowania należą się ekipie sędziów oraz zabezpieczenia medycznego. Równie wielkie podziękowania dla Parafii Biedrusko i ekipy wolontariuszy bez których to wydarzenie w ogóle by się nie odbyło.

Jako widzowie i uczestnicy turnieju byliśmy świadkami niesamowitego wydarzenia, zorganizowanego na wysokim, pawdziwie turniejowym poziomie. Dlatego brawa i szacunek dla organizatorów na czele z Panem Mateuszem Wilkoszem.

Największą wygraną turnieju jest oczywiście Michalinka. W wyniku wpłat i wynikom kiermaszu uzbierano 12 834,35 zł, natomiast każdy kto w tych dniach odwiedził halę sportową w Biedrusku, mógł poczuć moc serc nastawionych na pomaganie.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Pogoda dla Biedruska
24°
pochmurnie
wilgotność: 46%
wiatr: 3m/s wsch. - płd. wsch.
Max: 25 • Min: 24
26°
Czw
26°
Pt
26°
Sob
Weather from OpenWeatherMap