Wczoraj (11.07.2015r.) wraz z mieszkańcami bawiliśmy się na Dniu Sąsiada. Organizatorzy, czyli Stowarzyszenie ZAMEK wraz z Zarządem Osiedla Biedrusko stworzyli ciekawe wydarzenie z atrakcjami dla osób w każdym wieku.

Najlepiej atmosferę wydarzenia oddadzą zdjęcia:

O godzinie 15.00 nastąpiło oficjalne otwarcie boisk sportowych na „dużym” placu zabaw w Biedrusku. Po przecięciu wstęgi na chwilę głoś zabrali Radni Gminy z Biedruska i Pani Przewodnicząca.

collage1Kliknij, aby powiększyć zdjęcie


Następnie wystartowała zabawa, czyli miało miejsce losowanie grup w turnieju siatkówki, a dla najmłodszych przygotowane były konkursy i gry sprawnościowe.

collage2Kliknij, aby powiększyć zdjęcie


Turniej siatkówki był zacięty, ale jednocześnie przeprowadzony w duchu sportowym. Nie obyło się bez spornych sytuacji, jednak sędzia nie pozwalał na zbędne dyskusje. Nad całością czuwał prowadzący komentator, który gdy trzeba było uspakajał publiczność humorystycznymi docinkami („kibic siedzi z dala i się…” 🙂 ).

collage3Kliknij, aby powiększyć zdjęcie


Puchar Zarządu Osiedla zdobyła drużyna „Brygada RR”. Team portalu eBiedrusko.pl zajął V miejsce na sześć drużyn i tym samym uniknęliśmy podejrzeń o faworyzowanie 😉

collage4 puchar dyplomyKliknij, aby powiększyć zdjęcie


Wokół boisk zgromadziło się kilkudziesięciu widzów i można powiedzieć, że mieliśmy piknikową atmosferę. W końcu to Dzień Sąsiada.

collage5 rodzinnieKliknij, aby powiększyć zdjęcie


Nie mamy niestety wszystkich wyników konkursów dla dzieci, ponieważ akurat w trakcie ich ogłaszania rozgrywaliśmy mecz ze Stowarzyszeniem ZAMEK. Jednak z uwagi na ilość uczestników konkurencje trwały ponad dwie godziny, co świadczy o zaangażowaniu najmłodszych i sporej frekwencji.

collage6 inne zabawyKliknij, aby powiększyć zdjęcie


Ostatnią atrakcją był mecz „Starej Gwardii” Rakieta Biedrusko kontra Brygada RR (zwycięzcy turnieju). Mecz wygrali (26:24) aktualni mistrzowie, choć należy dodać że Rakieta grała w trójkę.

oldboyKliknij, aby powiększyć zdjęcie


Więcej zdjęć pokażemy w najbliższym czasie na naszym FACEBOOK’u

Gratulujemy pomysłu i prawdziwie sąsiedzkiej atmosfery. Z niecierpliwością czekamy na zapowiedziane Dni Biedruska, które mają odbyć się w drugi weekend września.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Pogoda dla Biedruska
16°
całkowite zachmurzenie
wilgotność: 87%
wiatr: 2m/s płd. wsch.
Max: 17 • Min: 17
21°
Pt
18°
Sob
10°
Nd
Weather from OpenWeatherMap
Przekaż 1 procent na Drużynę Harcerską z Biedruska